The 104th Annual Dipsea

FINAL RESULTS

June 27th, 2014
Mill Valley to Stinson Beach, Marin County, CA

* = Automatically qualified for Invitational in 2015


Place Overall Clock Time Bib Name Sex Age Section / Place In Section Group / Head Start Actual Time / Place (time-based)
1 0:47:21 1 * Diana Fitzpatrick F 56 Invitational / 1 H ( 16 m) 1:03:20.82 / 84
2 0:48:31 722 * Rickey Gates M 33 Invitational / 2 Z ( 1 m) 0:49:30.36 / 2
3 0:48:40 700 * Galen Burrell M 34 Invitational / 3 Z ( 1 m) 0:49:39.05 / 3
4 0:49:09 5 * Alex Varner M 28 Invitational / 4 SCR ( 0 m) 0:49:08.14 / 1
5 0:49:40 7 * Sissel Berntsen-Heber F 50 Invitational / 5 L ( 13 m) 1:02:39.16 / 74
6 0:50:08 8 * Alan Reynolds M 50 Invitational / 6 U ( 6 m) 0:56:07.12 / 15
7 0:51:06 468 * Clara Peterson F 30 Invitational / 7 R ( 8 m) 0:59:05.17 / 43
8 0:51:08 9 * John Lawson M 19 Invitational / 8 SCR ( 0 m) 0:51:07.85 / 4
9 0:51:19 90 * Jamey Gifford M 36 Invitational / 9 Z ( 1 m) 0:52:18.48 / 6
10 0:51:27 421 * Wyatt Miceli M 13 Invitational / 10 U ( 6 m) 0:57:26.20 / 28
11 0:51:48 15 * Stephen Donahue M 36 Invitational / 11 Z ( 1 m) 0:52:47.59 / 8
12 0:52:02 29 * Mark Helmus M 60 Invitational / 12 M ( 12 m) 1:04:01.68 / 93
13 0:52:06 497 * Mark McManus M 40 Invitational / 13 Y ( 2 m) 0:54:05.71 / 11
14 0:52:08 10 * Cliff Lentz M 49 Invitational / 14 V ( 5 m) 0:57:07.12 / 22
15 0:52:15 590 * Don Stewart M 53 Invitational / 15 T ( 7 m) 0:59:14.36 / 47
16 0:52:23 296 * Gus Gibbs M 28 Invitational / 16 SCR ( 0 m) 0:52:22.15 / 7
17 0:52:25 287 * Jamie Rivers F 63 Invitational / 17 C ( 21 m) 1:13:24.31 / 353
18 0:52:33 43 * Greg Nacco M 54 Invitational / 18 R ( 8 m) 1:00:32.14 / 56
19 0:52:33 19 * Bradford Bryon M 56 Invitational / 19 Q ( 9 m) 1:01:32.93 / 64
20 0:52:40 428 * Thomas Rosencrantz M 48 Invitational / 20 V ( 5 m) 0:57:39.37 / 29
21 0:52:41 31 * Bradley O'Brien M 52 Invitational / 21 T ( 7 m) 0:59:40.09 / 50
22 0:52:43 3 * Brian Pilcher M 57 Invitational / 22 P ( 10 m) 1:02:42.53 / 76
23 0:52:55 22 * John Litzenberg III M 44 Invitational / 23 X ( 3 m) 0:55:54.21 / 14
24 0:52:57 56 * Ryan Matz M 27 Invitational / 24 SCR ( 0 m) 0:52:57.00 / 9
25 0:52:58 33 * Chris Knorzer M 45 Invitational / 25 W ( 4 m) 0:56:57.94 / 20
26 0:53:05 402 * Thomas Taylor M 38 Invitational / 26 Y ( 2 m) 0:55:04.71 / 12
27 0:53:12 28 * Darrin Banks M 48 Invitational / 27 V ( 5 m) 0:58:11.22 / 34
28 0:53:14 13 * Roy Kissin M 57 Invitational / 28 P ( 10 m) 1:03:13.30 / 82
29 0:53:22 20 * Jerry Edelbrock M 65 Invitational / 29 H ( 16 m) 1:09:21.01 / 205
30 0:53:26 11 * Roy Rivers M 57 Invitational / 30 P ( 10 m) 1:03:25.09 / 85
31 0:53:35 52 * Joseph Biehl M 14 Invitational / 31 V ( 5 m) 0:58:34.29 / 37
32 0:53:40 86 * Michael Wolford M 56 Invitational / 32 Q ( 9 m) 1:02:39.46 / 75
33 0:53:42 597 * Andrew Cobourn M 20 Invitational / 33 SCR ( 0 m) 0:53:41.61 / 10
34 0:53:43 63 * Victor Ballesteros M 44 Invitational / 34 X ( 3 m) 0:56:42.54 / 17
35 0:53:45 490 * Wayne Best M 46 Invitational / 35 W ( 4 m) 0:57:44.30 / 30
36 0:53:49 366 * Sarah Slaymaker F 43 Invitational / 36 P ( 10 m) 1:03:48.66 / 91
37 0:54:06 23 * Tim Wallen M 50 Invitational / 37 U ( 6 m) 1:00:05.81 / 53
38 0:54:16 24 * Elizabeth Shortino F 50 Invitational / 38 L ( 13 m) 1:07:15.28 / 144
39 0:54:31 72 * Steven Katz M 63 Invitational / 39 J ( 15 m) 1:09:30.26 / 210
40 0:54:50 95 * Ken Fenyo M 48 Invitational / 40 V ( 5 m) 0:59:49.23 / 52
41 0:55:28 61 * Johnny Rutledge M 43 Invitational / 41 X ( 3 m) 0:58:27.86 / 36
42 0:55:35 329 * Patricia Shore F 47 Invitational / 42 M ( 12 m) 1:07:34.23 / 153
43 0:55:37 42 * Craig Miller M 52 Invitational / 43 T ( 7 m) 1:02:36.81 / 73
44 0:55:54 154 * Stefan Laursen M 44 Invitational / 44 X ( 3 m) 0:58:53.61 / 41
45 0:55:59 629 * Sara Gigliotti F 40 Invitational / 45 Q ( 9 m) 1:04:58.69 / 109
46 0:56:00 25 * Ashley Sternfels F 42 Invitational / 46 P ( 10 m) 1:05:59.32 / 124
47 0:56:05 325 * Stacey Armijo F 37 Invitational / 47 R ( 8 m) 1:04:04.24 / 94
48 0:56:08 51 * Rob Spinosa M 43 Invitational / 48 X ( 3 m) 0:59:07.23 / 45
49 0:56:15 70 * Preston Sitterly M 66 Invitational / 49 G ( 17 m) 1:13:14.86 / 345
50 0:56:19 64 * Kevin Walker M 50 Invitational / 50 U ( 6 m) 1:02:18.16 / 71
51 0:56:19 62 * Lucas Agricola M 32 Invitational / 51 Z ( 1 m) 0:57:18.99 / 25
52 0:56:24 654 * Sid Bagga M 16 Invitational / 52 X ( 3 m) 0:59:23.78 / 48
53 0:56:25 17 * Melody-Anne Schultz F 72 Invitational / 53 AAA ( 25 m) 1:21:24.25 / 614
54 0:56:31 88 * Karen Corral F 54 Invitational / 54 J ( 15 m) 1:11:30.13 / 279
55 0:56:31 39 * Dimitrios Sklavopoulos M 69 Invitational / 55 D ( 20 m) 1:16:30.79 / 460
56 0:56:34 41 * Anders Fox M 19 Invitational / 56 SCR ( 0 m) 0:56:33.87 / 16
57 0:56:46 68 * John Catts M 60 Invitational / 57 M ( 12 m) 1:08:45.50 / 183
58 0:56:54 36 * Daniel Dimeo M 27 Invitational / 58 SCR ( 0 m) 0:56:53.20 / 18
59 0:56:56 94 * Chris Banks M 36 Invitational / 59 Z ( 1 m) 0:57:55.04 / 32
60 0:56:57 76 * Alex Sterling M 23 Invitational / 60 SCR ( 0 m) 0:56:56.94 / 19
61 0:57:03 171 * Christopher Smith M 37 Invitational / 61 Z ( 1 m) 0:58:02.63 / 33
62 0:57:07 26 * John Hudson M 50 Invitational / 62 U ( 6 m) 1:03:06.02 / 80
63 0:57:07 711 * Blake Arnold M 25 Invitational / 63 SCR ( 0 m) 0:57:06.98 / 21
64 0:57:10 547 * Camron Shahmirzadi M 24 Invitational / 64 SCR ( 0 m) 0:57:09.39 / 23
65 0:57:17 38 * Brian Gilliss M 34 Invitational / 65 Z ( 1 m) 0:58:16.06 / 35
66 0:57:35 247 * David Bronstein M 52 Invitational / 66 T ( 7 m) 1:04:34.85 / 107
67 0:57:39 225 * Sarah Bamberger F 39 Invitational / 67 R ( 8 m) 1:05:38.60 / 120
68 0:57:40 83 * Brian Purcell M 58 Invitational / 68 N ( 11 m) 1:08:39.52 / 179
69 0:57:41 74 * Jim Grant M 45 Invitational / 69 W ( 4 m) 1:01:40.71 / 66
70 0:57:42 40 * George Torgun M 36 Invitational / 70 Z ( 1 m) 0:58:41.12 / 38
71 0:57:51 84 * Loren Newman M 27 Invitational / 71 SCR ( 0 m) 0:57:50.93 / 31
72 0:57:55 46 * Doug Steedman M 59 Invitational / 72 N ( 11 m) 1:08:54.44 / 189
73 0:57:57 71 * Michael Broom M 36 Invitational / 73 Z ( 1 m) 0:58:56.26 / 42
74 0:58:07 274 * Tom Kiehfuss M 44 Invitational / 74 X ( 3 m) 1:01:06.97 / 59
75 0:58:08 724 * Tom Hale M 61 Invitational / 75 L ( 13 m) 1:11:07.23 / 259
76 0:58:13 301 * Chris Dodge M 43 Invitational / 76 X ( 3 m) 1:01:12.34 / 60
77 0:58:13 323 * Lynelle Cameron F 45 Invitational / 77 M ( 12 m) 1:10:12.75 / 229
78 0:58:17 16 * Eric Stewart M 46 Invitational / 78 W ( 4 m) 1:02:16.64 / 70
79 0:58:22 633 * Robert Hurlbut M 50 Invitational / 79 U ( 6 m) 1:04:21.97 / 103
80 0:58:25 65 * John Lundy M 51 Invitational / 80 U ( 6 m) 1:04:24.86 / 104
81 0:58:31 48 * Chris Hunt M 52 Invitational / 81 T ( 7 m) 1:05:30.88 / 116
82 0:58:39 561 * Paul Miers M 48 Invitational / 82 V ( 5 m) 1:03:38.76 / 88
83 0:58:44 281 * Jonathan Bretan M 31 Invitational / 83 Z ( 1 m) 0:59:43.44 / 51
84 0:58:45 434 * Emil Barkovich M 22 Invitational / 84 SCR ( 0 m) 0:58:44.99 / 39
85 0:58:47 34 * Alison Zamanian F 44 Invitational / 85 N ( 11 m) 1:09:46.57 / 220
86 0:58:53 92 * Tyler Harwood M 21 Invitational / 86 SCR ( 0 m) 0:58:52.04 / 40
87 0:58:55 109 * Mike Lopez M 56 Invitational / 87 Q ( 9 m) 1:07:54.82 / 160
88 0:58:59 433 * Scott Donnellan M 56 Invitational / 88 Q ( 9 m) 1:07:58.86 / 162
89 0:59:01 422 * Mary Vidovich F 49 Invitational / 89 L ( 13 m) 1:12:00.31 / 299
90 0:59:05 341 * John Marks M 66 Invitational / 90 G ( 17 m) 1:16:04.39 / 440
91 0:59:06 143 * John Howard III M 26 Invitational / 91 SCR ( 0 m) 0:59:05.94 / 44
92 0:59:08 672 * Jay Simons M 42 Invitational / 92 X ( 3 m) 1:02:07.74 / 69
93 0:59:11 456 * Dominic Vogl M 27 Invitational / 93 SCR ( 0 m) 0:59:10.04 / 46
94 0:59:11 318 * Gregory Reiff M 50 Invitational / 94 U ( 6 m) 1:05:10.07 / 112
95 0:59:12 279 * Fred Huxham M 51 Invitational / 95 U ( 6 m) 1:05:11.94 / 113
96 0:59:24 262 * George Dombrovski M 61 Invitational / 96 L ( 13 m) 1:12:23.52 / 309
97 0:59:28 573 * Michael Thomas M 61 Invitational / 97 L ( 13 m) 1:12:27.12 / 314
98 0:59:30 107 * Laurie Smith F 53 Invitational / 98 J ( 15 m) 1:14:30.00 / 389
99 0:59:33 67 * Daniel Dell'Osso M 61 Invitational / 99 L ( 13 m) 1:12:32.47 / 319
100 0:59:34 227 * Paul Braa M 50 Invitational / 100 U ( 6 m) 1:05:33.49 / 117
101 0:59:40 289 * Christopher Maxwell M 20 Invitational / 101 SCR ( 0 m) 0:59:39.22 / 49
102 0:59:41 237 * Charles Zamanian M 18 Invitational / 102 Z ( 1 m) 1:00:40.44 / 57
103 0:59:42 97 * Eric Clifton M 55 Invitational / 103 R ( 8 m) 1:07:41.66 / 155
104 0:59:47 367 * Ryan Stever M 36 Invitational / 104 Z ( 1 m) 1:00:46.26 / 58
105 0:59:47 539 * Helene Drumm F 44 Invitational / 105 N ( 11 m) 1:10:46.78 / 245
106 0:59:51 532 * Nancy Clary F 50 Invitational / 106 L ( 13 m) 1:12:50.10 / 335
107 0:59:54 537 * Anderson von Eschen F 18 Invitational / 107 Q ( 9 m) 1:08:53.19 / 188
108 1:00:05 595 * Lawrence Jones M 58 Invitational / 108 N ( 11 m) 1:11:04.27 / 255
109 1:00:20 82 * Don Lindsey M 53 Invitational / 109 T ( 7 m) 1:07:19.25 / 146
110 1:00:21 89 * Matt Deshazo M 31 Invitational / 110 Z ( 1 m) 1:01:20.73 / 62
111 1:00:25 87 * David Sams M 56 Invitational / 111 Q ( 9 m) 1:09:24.13 / 207
112 1:00:29 253 * John Morriss M 41 Invitational / 112 Y ( 2 m) 1:02:28.63 / 72
113 1:00:31 638 * James Nielsen M 34 Invitational / 113 Z ( 1 m) 1:01:30.43 / 63
114 1:00:32 696 * Michael Lotter M 60 Invitational / 114 M ( 12 m) 1:12:31.19 / 318
115 1:00:43 80 * Christie Pastalka F 66 Invitational / 115 AAA ( 25 m) 1:25:42.22 / 738
116 1:00:43 526 * Brendan Donohoe M 40 Invitational / 116 Y ( 2 m) 1:02:42.83 / 77
117 1:00:45 194 * Richard Alvarado M 42 Invitational / 117 X ( 3 m) 1:03:44.09 / 90
118 1:00:46 705 * Jason Reed M 35 Invitational / 118 Z ( 1 m) 1:01:45.63 / 67
119 1:00:46 266 * John Edcomb M 55 Invitational / 119 R ( 8 m) 1:08:45.89 / 184
120 1:00:46 58 * Timothy Knowlton M 63 Invitational / 120 J ( 15 m) 1:15:45.99 / 426
121 1:00:51 582 * Kevin McKay M 49 Invitational / 121 V ( 5 m) 1:05:50.74 / 122
122 1:00:54 698 * Luc Morin M 43 Invitational / 122 X ( 3 m) 1:03:53.82 / 92
123 1:00:59 495 * Mark Melvin M 54 Invitational / 123 R ( 8 m) 1:08:58.81 / 190
124 1:01:02 601 * Jesse Smith M 33 Invitational / 124 Z ( 1 m) 1:02:01.64 / 68
125 1:01:04 364 * Jennifer Wallen F 37 Invitational / 125 R ( 8 m) 1:09:03.07 / 195
126 1:01:06 647 * Daniel Markovitz M 50 Invitational / 126 U ( 6 m) 1:07:05.81 / 140
127 1:01:07 506 * Krista Hoffman F 33 Invitational / 127 R ( 8 m) 1:09:06.91 / 197
128 1:01:09 206 * Andrew Lie M 40 Invitational / 128 Y ( 2 m) 1:03:08.96 / 81
129 1:01:13 658 * Christian Ramirez M 16 Invitational / 129 X ( 3 m) 1:04:12.75 / 98
130 1:01:16 369 * Geoff Vaughan M 49 Invitational / 130 V ( 5 m) 1:06:15.51 / 130
131 1:01:17 81 * Tomas Pastalka M 67 Invitational / 131 F ( 18 m) 1:19:16.70 / 543
132 1:01:18 708 * Julie Ann Dougery F 35 Invitational / 132 R ( 8 m) 1:09:17.82 / 203
133 1:01:20 373 * Jeffrey Stern M 27 Invitational / 133 SCR ( 0 m) 1:01:19.54 / 61
134 1:01:22 327 * Sarah McDonald F 46 Invitational / 134 M ( 12 m) 1:13:21.10 / 351
135 1:01:28 375 * Steven Stenberg M 53 Invitational / 135 T ( 7 m) 1:08:27.32 / 172
136 1:01:30 319 * Kathy Dennison F 55 Invitational / 136 H ( 16 m) 1:17:29.65 / 497
137 1:01:36 361 * Ashley Moffett F 19 Invitational / 137 R ( 8 m) 1:09:35.28 / 212
138 1:01:39 636 * Moriah Buckley F 35 Invitational / 138 R ( 8 m) 1:09:38.10 / 214
139 1:01:46 230 * David Takacs M 53 Invitational / 139 T ( 7 m) 1:08:45.13 / 182
140 1:01:47 132 * Bud Parer M 51 Invitational / 140 U ( 6 m) 1:07:46.31 / 157
141 1:01:51 121 * Mike Keck M 48 Invitational / 141 V ( 5 m) 1:06:50.71 / 136
142 1:01:54 543 * Mark Speets M 45 Invitational / 142 W ( 4 m) 1:05:53.90 / 123
143 1:01:59 657 * Jeri Howland F 58 Invitational / 143 F ( 18 m) 1:19:58.36 / 575
144 1:02:09 605 * Bregy VanCleve M 63 Invitational / 144 J ( 15 m) 1:17:08.38 / 485
145 1:02:11 429 * Jim Sweeney M 40 Invitational / 145 Y ( 2 m) 1:04:10.39 / 96
146 1:02:12 558 * Kristin von Eschen F 48 Invitational / 146 M ( 12 m) 1:14:11.06 / 377
147 1:02:12 592 * Molly Dicke F 18 Invitational / 147 Q ( 9 m) 1:11:11.92 / 265
148 1:02:19 251 * Joseph Carter M 33 Invitational / 148 Z ( 1 m) 1:03:18.68 / 83
149 1:02:24 85 * Daniel Shore M 45 Invitational / 149 W ( 4 m) 1:06:23.01 / 131
150 1:02:26 213 * Stephanie Osborne F 51 Invitational / 150 L ( 13 m) 1:15:25.64 / 413
151 1:02:26 66 * Arthur Beckert M 63 Invitational / 151 J ( 15 m) 1:17:25.94 / 494
152 1:02:28 584 * Paul Vosti M 47 Invitational / 152 W ( 4 m) 1:06:27.46 / 132
153 1:02:30 149 * Kelly O'Mara F 29 Invitational / 153 R ( 8 m) 1:10:29.83 / 238
154 1:02:33 586 * William Menchine M 59 Invitational / 154 N ( 11 m) 1:13:32.23 / 357
155 1:02:35 401 * Will Fratt M 51 Invitational / 155 U ( 6 m) 1:08:34.02 / 177
156 1:02:40 370 * Jason Walters M 48 Invitational / 156 V ( 5 m) 1:07:39.11 / 154
157 1:02:43 431 * Susan Connelly F 52 Invitational / 157 K ( 14 m) 1:16:42.92 / 470
158 1:02:49 716 * Kieran Perez M 19 Invitational / 158 SCR ( 0 m) 1:02:48.02 / 78
159 1:02:53 545 * Ken Tilcock M 53 Invitational / 159 T ( 7 m) 1:09:52.48 / 221
160 1:02:59 91 * Andrew Bunnell M 53 Invitational / 160 T ( 7 m) 1:09:58.68 / 224
161 1:03:00 478 * Michelle Wilcox F 47 Invitational / 161 M ( 12 m) 1:14:59.04 / 399
162 1:03:01 630 * Mark Strawn M 49 Invitational / 162 V ( 5 m) 1:08:00.10 / 163
163 1:03:01 669 * Jocelyn Friel F 45 Invitational / 163 M ( 12 m) 1:15:00.73 / 400
164 1:03:06 144 * Kevin Clifford M 41 Invitational / 164 Y ( 2 m) 1:05:05.11 / 111
165 1:03:12 651 * Courtney Green F 27 Invitational / 165 R ( 8 m) 1:11:11.19 / 264
166 1:03:17 162 * Brian Mott M 33 Invitational / 166 Z ( 1 m) 1:04:16.79 / 99
167 1:03:18 98 * Mario Escobedo M 33 Invitational / 167 Z ( 1 m) 1:04:17.20 / 100
168 1:03:20 670 * Robert Simon M 54 Invitational / 168 R ( 8 m) 1:11:19.47 / 271
169 1:03:22 594 * Thomas Iseler M 51 Invitational / 169 U ( 6 m) 1:09:21.21 / 206
170 1:03:30 440 * Matt Chronert M 24 Invitational / 170 SCR ( 0 m) 1:03:29.16 / 86
171 1:03:31 235 * Paul Ainslie M 66 Invitational / 171 G ( 17 m) 1:20:30.71 / 583
172 1:03:32 183 * Ralph Gonzales M 49 Invitational / 172 V ( 5 m) 1:08:31.40 / 175
173 1:03:33 193 * Levi Webb M 32 Invitational / 173 Z ( 1 m) 1:04:32.78 / 106
174 1:03:34 240 * Liz Gill F 28 Invitational / 174 R ( 8 m) 1:11:33.70 / 282
175 1:03:37 615 * Kyle Grady M 40 Invitational / 175 Y ( 2 m) 1:05:36.72 / 119
176 1:03:40 217 * Randall Chapman M 60 Invitational / 176 M ( 12 m) 1:15:39.35 / 423
177 1:03:41 191 * Conor Flemming M 22 Invitational / 177 SCR ( 0 m) 1:03:40.98 / 89
178 1:03:42 646 * Devon Johnson M 48 Invitational / 178 V ( 5 m) 1:08:41.99 / 180
179 1:03:44 326 * Lindsey Maclise F 30 Invitational / 179 R ( 8 m) 1:11:43.06 / 283
180 1:03:45 100 * Kurt Ryan M 56 Invitational / 180 Q ( 9 m) 1:12:44.62 / 327
181 1:03:47 394 * Hilary Papendick F 32 Invitational / 181 R ( 8 m) 1:11:46.21 / 288
182 1:03:49 118 * Pam Jolliffe F 54 Invitational / 182 J ( 15 m) 1:18:48.98 / 528
183 1:03:52 342 * Ron Smith M 61 Invitational / 183 L ( 13 m) 1:16:51.06 / 472
184 1:03:53 332 * Dave Hannaford M 63 Invitational / 184 J ( 15 m) 1:18:52.99 / 530
185 1:03:55 96 * Paul Skokowski M 58 Invitational / 185 N ( 11 m) 1:14:54.88 / 397
186 1:04:02 259 * Brian McCurdy M 57 Invitational / 186 P ( 10 m) 1:14:01.25 / 371
187 1:04:03 99 * Dave Covey M 53 Invitational / 187 T ( 7 m) 1:11:02.32 / 253
188 1:04:03 344 * Brian Moffett M 52 Invitational / 188 T ( 7 m) 1:11:02.83 / 254
189 1:04:04 210 * James Flanigan M 64 Invitational / 189 J ( 15 m) 1:19:03.71 / 534
190 1:04:05 192 * Walter Paulsen M 52 Invitational / 190 T ( 7 m) 1:11:04.67 / 257
191 1:04:06 150 * Byron Melendy M 72 Invitational / 191 A ( 23 m) 1:27:05.07 / 780
192 1:04:06 383 * John Hake M 53 Invitational / 192 T ( 7 m) 1:11:05.78 / 258
193 1:04:07 524 * William Pease M 30 Invitational / 193 SCR ( 0 m) 1:04:06.04 / 95
194 1:04:12 142 * Jason Howard M 23 Invitational / 194 SCR ( 0 m) 1:04:11.81 / 97
195 1:04:13 159 * Benjamin Tracy M 17 Invitational / 195 Y ( 2 m) 1:06:12.97 / 128
196 1:04:14 412 * Chase McCoy M 17 Invitational / 196 Y ( 2 m) 1:06:13.76 / 129
197 1:04:15 50 * Keith Krieger M 67 Invitational / 197 F ( 18 m) 1:22:14.52 / 641
198 1:04:15 640 * Marilou McFarlane F 53 Invitational / 198 J ( 15 m) 1:19:14.87 / 541
199 1:04:18 611 * Gretchen Andrus F 26 Invitational / 199 R ( 8 m) 1:12:18.00 / 308
200 1:04:19 683 * Scott Lehmkuhl M 47 Invitational / 200 W ( 4 m) 1:08:18.60 / 168
201 1:04:20 255 * Erik Mathon M 47 Invitational / 201 W ( 4 m) 1:08:19.57 / 170
202 1:04:21 666 * Kristen McCarthy F 40 Invitational / 202 Q ( 9 m) 1:13:20.54 / 350
203 1:04:21 527 * Christine Waldron F 48 Invitational / 203 M ( 12 m) 1:16:20.85 / 454
204 1:04:27 662 * Bill Neer M 55 Invitational / 204 R ( 8 m) 1:12:26.58 / 313
205 1:04:28 360 * Timothy Barry M 53 Invitational / 205 T ( 7 m) 1:11:27.06 / 275
206 1:04:30 591 * Kari Chalstrom F 43 Invitational / 206 P ( 10 m) 1:14:29.64 / 388
207 1:04:31 385 * Laila Rezai F 38 Invitational / 207 R ( 8 m) 1:12:30.70 / 316
208 1:04:32 437 * Krister Barkovich M 24 Invitational / 208 SCR ( 0 m) 1:04:31.69 / 105
209 1:04:34 664 * Eduardo Vazquez M 41 Invitational / 209 Y ( 2 m) 1:06:33.08 / 133
210 1:04:35 233 * Forest Kirk M 31 Invitational / 210 Z ( 1 m) 1:05:34.09 / 118
211 1:04:44 324 * Erik Yergensen M 30 Invitational / 211 SCR ( 0 m) 1:04:43.43 / 108
212 1:04:44 556 * Sandy Holbrook James F 46 Invitational / 212 M ( 12 m) 1:16:43.61 / 471
213 1:04:45 627 * Kate Botler F 30 Invitational / 213 R ( 8 m) 1:12:44.70 / 328
214 1:04:46 619 * Steven Sellon M 54 Invitational / 214 R ( 8 m) 1:12:45.39 / 329
215 1:04:46 359 * Marie Diego M 40 Invitational / 215 Y ( 2 m) 1:06:45.89 / 134
216 1:04:48 177 * Dustin Decker M 15 Invitational / 216 W ( 4 m) 1:08:47.64 / 185
217 1:04:49 12 * Julian LePelch M 13 Invitational / 217 U ( 6 m) 1:10:48.33 / 247
218 1:04:50 130 * Taylor Hill F 9 Invitational / 218 D ( 20 m) 1:24:49.44 / 717
219 1:04:54 355 * Maeve Burke F 60 Invitational / 219 D ( 20 m) 1:24:53.65 / 719
220 1:04:59 441 * Craig Mead M 61 Invitational / 220 L ( 13 m) 1:17:58.33 / 510
221 1:05:01 554 * David Moulton M 46 Invitational / 221 W ( 4 m) 1:09:00.89 / 192
222 1:05:03 77 * Richard Morrissey M 53 Invitational / 222 T ( 7 m) 1:12:02.79 / 301
223 1:05:06 358 * Karen Brisson F 46 Invitational / 223 M ( 12 m) 1:17:05.87 / 483
224 1:05:08 185 * Dan Capshaw M 51 Invitational / 224 U ( 6 m) 1:11:07.71 / 260
225 1:05:13 668 * Mark Cullen M 46 Invitational / 225 W ( 4 m) 1:09:12.74 / 201
226 1:05:14 606 * Molly Hunt F 18 Invitational / 226 Q ( 9 m) 1:14:13.66 / 378
227 1:05:15 374 * Brad Smith M 61 Invitational / 227 L ( 13 m) 1:18:14.49 / 519
228 1:05:17 244 * Patrick McKilligan M 61 Invitational / 228 L ( 13 m) 1:18:16.95 / 521
229 1:05:19 73 * Drew Mickel M 41 Invitational / 229 Y ( 2 m) 1:07:18.34 / 145
230 1:05:19 454 * Brooks Rahmer M 28 Invitational / 230 SCR ( 0 m) 1:05:18.78 / 115
231 1:05:20 284 * Juan Hernandez M 38 Invitational / 231 Y ( 2 m) 1:07:19.78 / 147
232 1:05:26 406 * Heidi Hugo F 54 Invitational / 232 J ( 15 m) 1:20:25.02 / 582
233 1:05:32 444 * Jeff Marks M 41 Invitational / 233 Y ( 2 m) 1:07:31.87 / 150
234 1:05:35 398 * Brenda Blinn F 47 Invitational / 234 M ( 12 m) 1:17:34.31 / 501
235 1:05:37 377 * Todd Law M 46 Invitational / 235 W ( 4 m) 1:09:36.15 / 213
236 1:05:40 474 * Josiah Bunting M 44 Invitational / 236 X ( 3 m) 1:08:39.03 / 178
237 1:05:43 404 * Sarah Tabbutt F 55 Invitational / 237 H ( 16 m) 1:21:42.32 / 621
238 1:05:44 117 * Peter Badertscher M 50 Invitational / 238 U ( 6 m) 1:11:43.13 / 284
239 1:05:46 380 * Christina Troffer-Lachman F 55 Invitational / 239 H ( 16 m) 1:21:45.33 / 623
240 1:05:46 673 * John Hommeyer M 48 Invitational / 240 V ( 5 m) 1:10:45.76 / 244
241 1:05:47 353 * Charlie O'Brien M 17 Invitational / 241 Y ( 2 m) 1:07:46.92 / 158
242 1:05:47 631 * Robert Lund M 57 Invitational / 242 P ( 10 m) 1:15:46.95 / 428
243 1:05:49 196 * Jason Rexing M 38 Invitational / 243 Y ( 2 m) 1:07:48.70 / 159
244 1:05:55 69 * Patrick Lepelch M 51 Invitational / 244 U ( 6 m) 1:11:54.76 / 294
245 1:05:56 425 * Ryan Sandrock M 39 Invitational / 245 Y ( 2 m) 1:07:55.05 / 161
246 1:05:57 60 * James Morris M 64 Invitational / 246 J ( 15 m) 1:20:56.37 / 598
247 1:05:59 207 * Katie Fitzpatrick F 21 Invitational / 247 R ( 8 m) 1:13:58.78 / 369
248 1:06:00 620 * John Clark M 50 Invitational / 248 U ( 6 m) 1:11:59.89 / 297
249 1:06:02 643 * Otto Ryersen M 11 Invitational / 249 Q ( 9 m) 1:15:01.57 / 401
250 1:06:04 163 * Stephen Anderson M 68 Invitational / 250 E ( 19 m) 1:25:03.13 / 724
251 1:06:05 229 * John Long M 69 Invitational / 251 D ( 20 m) 1:26:04.65 / 750
252 1:06:12 540 * John Hukari M 50 Invitational / 252 U ( 6 m) 1:12:11.30 / 307
253 1:06:13 320 * Thor Shattuck M 45 Invitational / 253 W ( 4 m) 1:10:12.31 / 228
254 1:06:15 382 * Sean Meehan M 48 Invitational / 254 V ( 5 m) 1:11:14.28 / 267
255 1:06:15 269 * Alison Kreshin F 55 Invitational / 255 H ( 16 m) 1:22:14.30 / 639
256 1:06:18 621 * Joe Stranzl M 49 Invitational / 256 V ( 5 m) 1:11:17.17 / 268
257 1:06:23 548 * Christopher Somssen M 46 Invitational / 257 W ( 4 m) 1:10:22.75 / 235
258 1:06:27 212 * Greg Burke M 67 Invitational / 258 F ( 18 m) 1:24:26.85 / 707
259 1:06:31 304 * David Freund M 34 Invitational / 259 Z ( 1 m) 1:07:30.70 / 148
260 1:06:32 538 * Paul Herrerias M 58 Invitational / 260 N ( 11 m) 1:17:31.81 / 499
261 1:06:34 238 * Geoffrey Baylor M 57 Invitational / 261 P ( 10 m) 1:16:33.75 / 463
262 1:06:36 663 * Paula Vlaming F 49 Invitational / 262 L ( 13 m) 1:19:35.58 / 561
263 1:06:38 275 * Robert Knox M 67 Invitational / 263 F ( 18 m) 1:24:37.15 / 713
264 1:06:39 684 * Rebecca Gordon F 46 Invitational / 264 M ( 12 m) 1:18:38.07 / 525
265 1:06:39 393 * Markus Kraemling M 43 Invitational / 265 X ( 3 m) 1:09:38.89 / 215
266 1:06:44 176 * Kenton Wolfers M 48 Invitational / 266 V ( 5 m) 1:11:43.61 / 285
267 1:06:44 408 * Patrick Sullivan M 34 Invitational / 267 Z ( 1 m) 1:07:43.96 / 156
268 1:06:45 682 * Quinn Lehmkuhl F 14 Invitational / 268 N ( 11 m) 1:17:44.44 / 506
269 1:06:46 343 * Kevin Moffett M 16 Invitational / 269 X ( 3 m) 1:09:45.63 / 217
270 1:06:46 472 * Eric Spector M 67 Invitational / 270 F ( 18 m) 1:24:45.87 / 715
271 1:06:50 417 * Beth Freedman F 45 Invitational / 271 M ( 12 m) 1:18:49.11 / 529
272 1:06:51 290 * Gayle Shimokaji F 57 Invitational / 272 G ( 17 m) 1:23:50.26 / 691
273 1:06:52 184 * Patrick Hauke M 20 Invitational / 273 SCR ( 0 m) 1:06:51.78 / 137
274 1:06:54 186 * Patrick Flemming M 28 Invitational / 274 SCR ( 0 m) 1:06:53.27 / 138
275 1:06:55 655 * Kelsie Clausen F 19 Invitational / 275 R ( 8 m) 1:14:54.12 / 396
276 1:06:58 395 * Steve Marshall M 45 Invitational / 276 W ( 4 m) 1:10:57.53 / 251
277 1:06:59 205 * Zach Griffin M 51 Invitational / 277 U ( 6 m) 1:12:58.55 / 337
278 1:07:01 119 * Bradley Fenner M 49 Invitational / 278 V ( 5 m) 1:12:00.21 / 298
279 1:07:03 392 * Jodi Martini F 40 Invitational / 279 Q ( 9 m) 1:16:02.88 / 439
280 1:07:04 135 * Kristin Drumm F 45 Invitational / 280 M ( 12 m) 1:19:03.96 / 535
281 1:07:05 516 * Daniel Babinski M 28 Invitational / 281 SCR ( 0 m) 1:07:04.30 / 139
282 1:07:06 208 * Steven Romjue M 48 Invitational / 282 V ( 5 m) 1:12:05.37 / 302
283 1:07:07 125 * Jim Hansen M 56 Invitational / 283 Q ( 9 m) 1:16:06.28 / 442
284 1:07:07 645 * Kurt Glaubitz M 49 Invitational / 284 V ( 5 m) 1:12:06.71 / 304
285 1:07:08 534 * Brian Haufler M 17 Invitational / 285 Y ( 2 m) 1:09:07.45 / 199
286 1:07:08 710 * whitaker Henderson M 20 Invitational / 286 SCR ( 0 m) 1:07:07.87 / 142
287 1:07:09 386 * Jeff Dewey M 49 Invitational / 287 V ( 5 m) 1:12:08.12 / 305
288 1:07:11 574 * Cody Chapman M 23 Invitational / 288 SCR ( 0 m) 1:07:10.76 / 143
289 1:07:14 515 * Scott Hickman M 56 Invitational / 289 Q ( 9 m) 1:16:13.51 / 449
290 1:07:16 416 * Jim Buck M 71 Invitational / 290 B ( 22 m) 1:29:15.29 / 838
291 1:07:16 536 * Patrick McVeigh M 58 Invitational / 291 N ( 11 m) 1:18:15.58 / 520
292 1:07:16 169 * Michael Locati M 62 Invitational / 292 K ( 14 m) 1:21:15.74 / 608
293 1:07:17 306 * Russell Mackie M 43 Invitational / 293 X ( 3 m) 1:10:16.27 / 231
294 1:07:17 415 * Mary Etta Boitano Blanchard F 51 Invitational / 294 L ( 13 m) 1:20:16.91 / 581
295 1:07:20 106 * Bridie Dillon F 69 Invitational / 295 AAA ( 25 m) 1:32:19.19 / 917
296 1:07:21 228 * John Howard M 55 Invitational / 296 R ( 8 m) 1:15:20.21 / 411
297 1:07:24 572 * Anthony Machi M 32 Invitational / 297 Z ( 1 m) 1:08:23.68 / 171
298 1:07:27 258 * David Leipsic M 49 Invitational / 298 V ( 5 m) 1:12:26.51 / 312
299 1:07:29 201 * Matt Craven M 35 Invitational / 299 Z ( 1 m) 1:08:28.22 / 173
300 1:07:30 399 * Sam Dillman M 33 Invitational / 300 Z ( 1 m) 1:08:29.11 / 174
301 1:07:30 365 * Luke Wheelan M 12 Invitational / 301 T ( 7 m) 1:14:29.51 / 387
302 1:07:31 202 * Frederic Lequient M 45 Invitational / 302 W ( 4 m) 1:11:30.30 / 280
303 1:07:32 316 * Stephen Henry M 37 Invitational / 303 Z ( 1 m) 1:08:31.84 / 176
304 1:07:33 137 * William McGregor M 26 Invitational / 304 SCR ( 0 m) 1:07:32.18 / 151
305 1:07:33 552 * Mark Shimmin M 24 Invitational / 305 SCR ( 0 m) 1:07:32.54 / 152
306 1:07:35 190 * Steven Shapiro M 50 Invitational / 306 U ( 6 m) 1:13:34.62 / 358
307 1:07:37 562 * Michael Kloepfer M 60 Invitational / 307 M ( 12 m) 1:19:36.50 / 562
308 1:07:40 551 * Russell Layton M 38 Invitational / 308 Y ( 2 m) 1:09:39.06 / 216
309 1:07:43 614 * Keven Williams M 32 Invitational / 309 Z ( 1 m) 1:08:42.16 / 181
310 1:07:45 368 * Brad Bennett M 45 Invitational / 310 W ( 4 m) 1:11:44.69 / 286
311 1:07:47 411 * Charles Hoeveler M 38 Invitational / 311 Y ( 2 m) 1:09:46.10 / 219
312 1:07:48 354 * Tim O'Brien M 51 Invitational / 312 U ( 6 m) 1:13:47.82 / 363
313 1:07:49 246 * Julie Angerine F 48 Invitational / 313 M ( 12 m) 1:19:48.81 / 571
314 1:07:51 465 * Maryann Nelson F 52 Invitational / 314 K ( 14 m) 1:21:50.89 / 626
315 1:07:51 129 * Brett Carolan M 43 Invitational / 315 X ( 3 m) 1:10:50.96 / 249
316 1:07:54 53 * Malcolm Fearon M 51 Invitational / 316 U ( 6 m) 1:13:53.51 / 367
317 1:07:55 542 * Isabella Amyx F 16 Invitational / 317 Q ( 9 m) 1:16:54.38 / 475
318 1:07:55 122 * Rory Springfield M 39 Invitational / 318 Y ( 2 m) 1:09:54.46 / 222
319 1:07:57 372 * Robert Godfien M 59 Invitational / 319 N ( 11 m) 1:18:56.39 / 531
320 1:07:57 381 * Jordan Eth M 55 Invitational / 320 R ( 8 m) 1:15:56.55 / 434
321 1:08:01 321 * Dario Zea M 38 Invitational / 321 Y ( 2 m) 1:10:00.53 / 225
322 1:08:03 280 * Ken Taylor M 34 Invitational / 322 Z ( 1 m) 1:09:02.88 / 194
323 1:08:05 349 * Charles Savage M 66 Invitational / 323 G ( 17 m) 1:25:04.41 / 725
324 1:08:06 257 * Eve Phillips F 36 Invitational / 324 R ( 8 m) 1:16:05.20 / 441
325 1:08:07 216 * Matthew Hinde M 39 Invitational / 325 Y ( 2 m) 1:10:06.09 / 227
326 1:08:07 632 * Reilly Shechan F 10 Invitational / 326 H ( 16 m) 1:24:06.68 / 698
327 1:08:08 563 * Mari Overbeck F 32 Invitational / 327 R ( 8 m) 1:16:07.04 / 444
328 1:08:10 598 * Jed Tukman M 43 Invitational / 328 X ( 3 m) 1:11:09.43 / 261
329 1:08:11 641 * Colby Powell M 42 Invitational / 329 X ( 3 m) 1:11:10.35 / 262
330 1:08:14 59 * Scott Dazey M 51 Invitational / 330 U ( 6 m) 1:14:14.00 / 379
331 1:08:15 499 * Peter Poland M 48 Invitational / 331 V ( 5 m) 1:13:14.48 / 343
332 1:08:16 498 * Dan Borgonovo M 49 Invitational / 332 V ( 5 m) 1:13:15.28 / 346
333 1:08:16 352 * Eli O'Brien M 14 Invitational / 333 V ( 5 m) 1:13:15.83 / 348
334 1:08:18 189 * Lizzy Labeeuw-Anderson F 14 Invitational / 334 N ( 11 m) 1:19:17.98 / 546
335 1:08:19 544 * Tane Abbott M 51 Invitational / 335 U ( 6 m) 1:14:18.83 / 381
336 1:08:20 714 * Sage Mace F 14 Invitational / 336 N ( 11 m) 1:19:19.84 / 547
337 1:08:23 157 * Craig Lichtenstein M 38 Invitational / 337 Y ( 2 m) 1:10:22.71 / 234
338 1:08:24 120 * Carl Kadlic M 44 Invitational / 338 X ( 3 m) 1:11:23.36 / 273
339 1:08:26 147 * Charles Baker M 47 Invitational / 339 W ( 4 m) 1:12:25.30 / 311
340 1:08:27 124 * Ron Strauss M 43 Invitational / 340 X ( 3 m) 1:11:26.28 / 274
341 1:08:28 566 * Lucas DeGiulio M 36 Invitational / 341 Z ( 1 m) 1:09:27.04 / 208
342 1:08:28 491 * Gabriel Carmel M 16 Invitational / 342 X ( 3 m) 1:11:28.00 / 278
343 1:08:29 637 * William Egan M 36 Invitational / 343 Z ( 1 m) 1:09:28.59 / 209
344 1:08:30 503 * Tristen Sherley F 14 Invitational / 344 N ( 11 m) 1:19:29.67 / 553
345 1:08:32 127 * Ronnie Goodman M 53 Invitational / 345 T ( 7 m) 1:15:31.02 / 414
346 1:08:33 510 * Jonathan de St Paer M 40 Invitational / 346 Y ( 2 m) 1:10:32.25 / 239
347 1:08:33 310 * Alden Woodrow M 34 Invitational / 347 Z ( 1 m) 1:09:32.80 / 211
348 1:08:34 363 * Lindsey Appezzato F 28 Invitational / 348 R ( 8 m) 1:16:33.65 / 462
349 1:08:34 145 * Jim Maloney M 53 Invitational / 349 T ( 7 m) 1:15:33.89 / 419
350 1:08:35 182 * Michael Christy M 51 Invitational / 350 U ( 6 m) 1:14:34.94 / 390
351 1:08:36 308 * Max Peltz M 47 Invitational / 351 W ( 4 m) 1:12:35.15 / 321
352 1:08:38 400 * Ken Kalman M 58 Invitational / 352 N ( 11 m) 1:19:37.09 / 563
353 1:08:38 297 * Alan Grau M 60 Invitational / 353 M ( 12 m) 1:20:37.70 / 588
354 1:08:41 313 * Scott Morehouse M 46 Invitational / 354 W ( 4 m) 1:12:40.28 / 326
355 1:08:42 389 * Bonnie Kirkpatrick F 47 Invitational / 355 M ( 12 m) 1:20:41.08 / 591
356 1:08:45 531 * Paul Weber M 48 Invitational / 356 V ( 5 m) 1:13:44.01 / 361
357 1:08:45 512 * Jack Roy M 43 Invitational / 357 X ( 3 m) 1:11:44.76 / 287
358 1:08:46 311 * Gordon Reid M 32 Invitational / 358 Z ( 1 m) 1:09:45.98 / 218
359 1:08:48 396 * Thomas Dugan M 49 Invitational / 359 V ( 5 m) 1:13:47.17 / 362
360 1:08:48 709 * Maryann Truitt F 57 Invitational / 360 G ( 17 m) 1:25:47.25 / 743
361 1:08:48 555 * Phil Oreste M 47 Invitational / 361 W ( 4 m) 1:12:47.27 / 332
362 1:08:48 427 * Ivan Montoya M 44 Invitational / 362 X ( 3 m) 1:11:47.43 / 289
363 1:08:48 436 * Richard Zernickow M 29 Invitational / 363 SCR ( 0 m) 1:08:47.70 / 186
364 1:08:48 339 * Bradley Zanetti M 59 Invitational / 364 N ( 11 m) 1:19:47.97 / 570
365 1:08:49 501 * John Zerbe M 46 Invitational / 365 W ( 4 m) 1:12:48.28 / 333
366 1:08:49 146 * Jerry Freeman M 72 Invitational / 366 A ( 23 m) 1:31:48.95 / 906
367 1:08:52 128 * Jerry Colletto M 73 Invitational / 367 AA ( 24 m) 1:32:51.58 / 931
368 1:08:54 203 * Peter Sykes M 54 Invitational / 368 R ( 8 m) 1:16:53.10 / 473
369 1:08:54 223 * Krista Cook F 35 Invitational / 369 R ( 8 m) 1:16:53.81 / 474
370 1:08:55 222 * Wade Shore M 52 Invitational / 370 T ( 7 m) 1:15:54.44 / 433
371 1:08:55 604 * Lisa Bransten F 48 Invitational / 371 M ( 12 m) 1:20:54.72 / 596
372 1:08:56 75 * Chikara Omine M 31 Invitational / 372 Z ( 1 m) 1:09:55.66 / 223
373 1:08:57 220 * Elizabeth Oates F 43 Invitational / 373 P ( 10 m) 1:18:56.46 / 532
374 1:08:57 623 * Chris Spilly M 44 Invitational / 374 X ( 3 m) 1:11:56.60 / 295
375 1:08:59 413 * Kevin Barrett M 63 Invitational / 375 J ( 15 m) 1:23:58.13 / 694
376 1:09:00 282 * Monica Manuilow F 39 Invitational / 376 R ( 8 m) 1:16:59.11 / 478
377 1:09:00 550 * Sean O'Rourke M 24 Invitational / 377 SCR ( 0 m) 1:08:59.73 / 191
378 1:09:01 492 * Wayne Patton M 38 Invitational / 378 Y ( 2 m) 1:11:00.29 / 252
379 1:09:02 305 * Ashley Hyche M 43 Invitational / 379 X ( 3 m) 1:12:01.76 / 300
380 1:09:06 513 * Brian Foster M 37 Invitational / 380 Z ( 1 m) 1:10:05.60 / 226
381 1:09:09 559 * Stephen Bordes M 51 Invitational / 381 U ( 6 m) 1:15:08.36 / 405
382 1:09:09 112 * Dan Webb M 43 Invitational / 382 X ( 3 m) 1:12:08.91 / 306
383 1:09:10 293 * Kathleen Heimer F 40 Invitational / 383 Q ( 9 m) 1:18:09.04 / 517
384 1:09:12 268 * Katherine Miekley F 15 Invitational / 384 P ( 10 m) 1:19:11.08 / 538
385 1:09:15 158 * Stephen Tracy M 51 Invitational / 385 U ( 6 m) 1:15:14.33 / 410
386 1:09:16 568 * Jason Larson M 30 Invitational / 386 SCR ( 0 m) 1:09:15.23 / 202
387 1:09:17 390 * Caitlin Olesky F 44 Invitational / 387 N ( 11 m) 1:20:16.37 / 580
388 1:09:18 624 * Mark Fischbach M 45 Invitational / 388 W ( 4 m) 1:13:17.31 / 349
389 1:09:19 141 * Steve Stephens M 70 Invitational / 389 C ( 21 m) 1:30:18.68 / 867
390 1:09:20 588 * Peter Fish M 49 Invitational / 390 V ( 5 m) 1:14:19.96 / 382
391 1:09:23 570 * Lawrence Boeck, Jr. M 57 Invitational / 391 P ( 10 m) 1:19:22.29 / 548
392 1:09:25 218 * John McKlveen M 37 Invitational / 392 Z ( 1 m) 1:10:24.30 / 236
393 1:09:28 126 * Rick Hogue M 62 Invitational / 393 K ( 14 m) 1:23:27.53 / 677
394 1:09:29 195 * John Stobo M 48 Invitational / 394 V ( 5 m) 1:14:28.79 / 386
395 1:09:32 155 * Frank Rollo M 50 Invitational / 395 U ( 6 m) 1:15:31.56 / 415
396 1:09:34 414 * Ethan Schatz M 52 Invitational / 396 T ( 7 m) 1:16:33.12 / 461
397 1:09:35 351 * Gavin Pitt M 18 Invitational / 397 Z ( 1 m) 1:10:34.26 / 240
398 1:09:35 181 * Karen Smith F 43 Invitational / 398 P ( 10 m) 1:19:34.93 / 560
399 1:09:38 231 * Marlin Gilbert M 53 Invitational / 399 T ( 7 m) 1:16:37.31 / 466
400 1:09:39 152 * Dennis Charlton M 58 Invitational / 400 N ( 11 m) 1:20:38.93 / 589
401 1:09:40 161 * Todd May M 44 Invitational / 401 X ( 3 m) 1:12:39.77 / 324
402 1:09:43 721 * Nellie Draganic F 46 Invitational / 402 M ( 12 m) 1:21:42.03 / 620
403 1:09:48 250 * Lisa Dunnigan F 52 Invitational / 403 K ( 14 m) 1:23:47.69 / 686
404 1:09:48 215 * Nicholas Marais M 34 Invitational / 404 Z ( 1 m) 1:10:47.75 / 246
405 1:09:49 153 * Gregory Murphy M 47 Invitational / 405 W ( 4 m) 1:13:48.23 / 364
406 1:09:49 565 * Justin Harrison M 42 Invitational / 406 X ( 3 m) 1:12:48.31 / 334
407 1:09:50 362 * Vicki DeMenno F 53 Invitational / 407 J ( 15 m) 1:24:49.18 / 716
408 1:09:50 214 * Bryan Roberts M 47 Invitational / 408 W ( 4 m) 1:13:49.55 / 365
409 1:09:51 581 * Devin Scannell M 35 Invitational / 409 Z ( 1 m) 1:10:50.71 / 248
410 1:10:01 423 * Phelps Wood M 45 Invitational / 410 W ( 4 m) 1:14:00.02 / 370
411 1:10:01 487 * Darren Bronson M 43 Invitational / 411 X ( 3 m) 1:13:00.90 / 338
412 1:10:02 309 * Tracy Lee F 45 Invitational / 412 M ( 12 m) 1:22:01.98 / 632
413 1:10:03 140 * Julian Youngblood M 55 Invitational / 413 R ( 8 m) 1:18:02.84 / 514
414 1:10:05 151 * Tim McCarthy M 53 Invitational / 414 T ( 7 m) 1:17:04.57 / 481
415 1:10:06 172 * Liam Oprendek M 14 Invitational / 415 V ( 5 m) 1:15:05.42 / 404
416 1:10:12 439 * Jacob Gibson M 32 Invitational / 416 Z ( 1 m) 1:11:11.99 / 266
417 1:10:14 387 * Urban Carmel M 51 Invitational / 417 U ( 6 m) 1:16:13.77 / 450
418 1:10:15 221 * Aaron Brookes M 43 Invitational / 418 X ( 3 m) 1:13:14.82 / 344
419 1:10:16 314 * Brad Zampa M 44 Invitational / 419 X ( 3 m) 1:13:15.49 / 347
420 1:10:23 232 * Christopher Kirk M 28 Invitational / 420 SCR ( 0 m) 1:10:22.49 / 233
421 1:10:23 273 * Jeffrey Alpert M 51 Invitational / 421 U ( 6 m) 1:16:22.67 / 455
422 1:10:25 267 * Dennis Finger M 17 Invitational / 422 Y ( 2 m) 1:12:24.11 / 310
423 1:10:25 346 * Gina Raith F 48 Invitational / 423 M ( 12 m) 1:22:24.96 / 648
424 1:10:27 123 * Curtis Press M 47 Invitational / 424 W ( 4 m) 1:14:26.89 / 385
425 1:10:28 178 * Jonah Steinhart M 39 Invitational / 425 Y ( 2 m) 1:12:27.90 / 315
426 1:10:29 175 * Katharine Gensler F 44 Invitational / 426 N ( 11 m) 1:21:28.64 / 617
427 1:10:39 334 * Jeff Kazan M 50 Invitational / 427 U ( 6 m) 1:16:38.30 / 467
428 1:10:40 634 * Zachary Oji M 17 Invitational / 428 Y ( 2 m) 1:12:39.40 / 323
429 1:10:45 602 * Chris Reiff M 53 Invitational / 429 T ( 7 m) 1:17:44.10 / 504
430 1:10:47 575 * Juliet Oreste F 14 Invitational / 430 N ( 11 m) 1:21:46.14 / 624
431 1:10:49 261 * Bill Talmage M 69 Invitational / 431 D ( 20 m) 1:30:48.08 / 882
432 1:10:49 457 * Joe Karp M 49 Invitational / 432 V ( 5 m) 1:15:48.91 / 429
433 1:10:50 523 * Jakob Kirschenbaum M 37 Invitational / 433 Z ( 1 m) 1:11:49.13 / 291
434 1:10:50 530 * Belinda Wood F 45 Invitational / 434 M ( 12 m) 1:22:49.29 / 660
435 1:10:51 522 * Todd Johns M 37 Invitational / 435 Z ( 1 m) 1:11:50.53 / 292
436 1:10:52 254 * Rioy Lambertson M 53 Invitational / 436 T ( 7 m) 1:17:51.99 / 508
437 1:10:53 593 * Chris Andrew M 28 Invitational / 437 SCR ( 0 m) 1:10:52.54 / 250
438 1:10:55 188 * Jae Lim M 43 Invitational / 438 X ( 3 m) 1:13:54.40 / 368
439 1:10:58 271 * Gwin Stumbaugh M 61 Invitational / 439 L ( 13 m) 1:23:57.16 / 693
440 1:11:02 706 * Erika Kikuchi F 35 Invitational / 440 R ( 8 m) 1:19:01.53 / 533
441 1:11:05 509 * Chris Booher M 43 Invitational / 441 X ( 3 m) 1:14:04.16 / 372
442 1:11:10 113 * Charles Alvarez M 57 Invitational / 442 P ( 10 m) 1:21:09.32 / 603
443 1:11:11 419 * Joe Minutoli M 42 Invitational / 443 X ( 3 m) 1:14:10.40 / 376
444 1:11:11 569 * Daniel Boeck M 24 Invitational / 444 SCR ( 0 m) 1:11:10.42 / 263
445 1:11:11 613 * Brian Williams M 40 Invitational / 445 Y ( 2 m) 1:13:10.63 / 341
446 1:11:15 426 * Adam Sachs M 54 Invitational / 446 R ( 8 m) 1:19:14.21 / 539
447 1:11:16 270 * Robert Bunnell M 63 Invitational / 447 J ( 15 m) 1:26:15.01 / 755
448 1:11:20 156 * Charles Buckbee M 64 Invitational / 448 J ( 15 m) 1:26:19.06 / 756
449 1:11:23 504 * James Lynch M 53 Invitational / 449 T ( 7 m) 1:18:22.48 / 523
450 1:11:28 410 * George Barry M 58 Invitational / 450 N ( 11 m) 1:22:27.59 / 650
451 1:11:28 357 Susan Kreusch F 51 Invitational / 451 L ( 13 m) 1:24:27.72 / 708
452 1:11:31 407 Brian Purville M 35 Invitational / 452 Z ( 1 m) 1:12:30.76 / 317
453 1:11:32 475 Courtney Momsen F 37 Invitational / 453 R ( 8 m) 1:19:31.86 / 555
454 1:11:32 224 Scott Schneider M 46 Invitational / 454 W ( 4 m) 1:15:31.96 / 417
455 1:11:33 461 Joshua Callahan M 36 Invitational / 455 Z ( 1 m) 1:12:32.84 / 320
456 1:11:35 114 Bruce Raabe M 48 Invitational / 456 V ( 5 m) 1:16:34.09 / 464
457 1:11:36 642 Jake Bragonier M 40 Invitational / 457 Y ( 2 m) 1:13:35.40 / 359
458 1:11:40 148 Andrew Kallet M 58 Invitational / 458 N ( 11 m) 1:22:39.76 / 656
459 1:11:41 483 John Young M 35 Invitational / 459 Z ( 1 m) 1:12:40.02 / 325
460 1:11:41 471 Michael Potter M 50 Invitational / 460 U ( 6 m) 1:17:40.08 / 503
461 1:11:44 652 Jonell Langley F 49 Invitational / 461 L ( 13 m) 1:24:43.75 / 714
462 1:11:49 111 Cory Hannaford M 43 Invitational / 462 X ( 3 m) 1:14:48.99 / 392
463 1:11:51 165 George Forman M 68 Invitational / 463 E ( 19 m) 1:30:50.31 / 883
464 1:11:51 278 Dan Pagano M 44 Invitational / 464 X ( 3 m) 1:14:50.42 / 393
465 1:11:52 553 Tim Aregger M 59 Invitational / 465 N ( 11 m) 1:22:51.90 / 662
466 1:11:53 403 Jake McGuire M 57 Invitational / 466 P ( 10 m) 1:21:52.01 / 627
467 1:11:59 136 Mitchell Wright M 27 Invitational / 467 SCR ( 0 m) 1:11:58.11 / 296
468 1:12:01 511 Richard Shields M 70 Invitational / 468 C ( 21 m) 1:33:00.09 / 934
469 1:12:01 579 Trenton Warner M 47 Invitational / 469 W ( 4 m) 1:16:00.64 / 436
470 1:12:04 650 Michael Sweeney M 59 Invitational / 470 N ( 11 m) 1:23:03.77 / 664
471 1:12:05 459 David Gerraty M 50 Invitational / 471 U ( 6 m) 1:18:04.01 / 515
472 1:12:07 299 Matthew Hannigan M 48 Invitational / 472 V ( 5 m) 1:17:06.07 / 484
473 1:12:08 333 Richard Nelson M 55 Invitational / 473 R ( 8 m) 1:20:07.31 / 578
474 1:12:10 467 Molly Burnett F 34 Invitational / 474 R ( 8 m) 1:20:09.65 / 579
475 1:12:14 678 Ken Frost M 42 Invitational / 475 X ( 3 m) 1:15:13.84 / 409
476 1:12:15 494 Kai Bergheer M 59 Invitational / 476 N ( 11 m) 1:23:14.97 / 670
477 1:12:16 303 Dennis Watson M 70 Invitational / 477 C ( 21 m) 1:33:15.52 / 942
478 1:12:30 103 Edda Stickle F 72 Invitational / 478 AAA ( 25 m) 1:37:29.90 / 1035
479 1:12:31 470 Annika Levaggi F 15 Invitational / 479 P ( 10 m) 1:22:30.25 / 651
480 1:12:34 541 Michael Johnson M 44 Invitational / 480 X ( 3 m) 1:15:33.22 / 418
481 1:12:36 116 Gabriel Goldfien M 27 Invitational / 481 SCR ( 0 m) 1:12:35.28 / 322
482 1:12:41 612 Mark Gordon M 58 Invitational / 482 N ( 11 m) 1:23:40.45 / 680
483 1:12:42 442 Bruno Olshausen M 51 Invitational / 483 U ( 6 m) 1:18:41.32 / 526
484 1:12:43 603 Gregory Schilz M 53 Invitational / 484 T ( 7 m) 1:19:42.06 / 566
485 1:12:43 443 Howard Flax M 52 Invitational / 485 T ( 7 m) 1:19:42.56 / 567
486 1:12:44 197 David Mayer M 34 Invitational / 486 Z ( 1 m) 1:13:43.70 / 360
487 1:12:46 276 Holly Kelly F 43 Invitational / 487 P ( 10 m) 1:22:45.24 / 659
488 1:12:47 322 Vincent Fausone M 22 Invitational / 488 SCR ( 0 m) 1:12:46.13 / 330
489 1:12:49 283 Antonio Silva M 11 Invitational / 489 Q ( 9 m) 1:21:48.59 / 625
490 1:12:49 671 Larkin Dennison F 14 Invitational / 490 N ( 11 m) 1:23:48.72 / 688
491 1:12:49 139 Kevin O'Connor M 52 Invitational / 491 T ( 7 m) 1:19:48.93 / 572
492 1:12:51 691 Hazel Wood F 63 Invitational / 492 B ( 22 m) 1:34:50.78 / 981
493 1:13:00 272 Jack Eisele M 14 Invitational / 493 V ( 5 m) 1:17:59.16 / 511
494 1:13:13 480 Steven Ardigo M 40 Invitational / 494 Y ( 2 m) 1:15:12.79 / 407
495 1:13:14 248 Eric Bjornson M 42 Invitational / 495 X ( 3 m) 1:16:14.00 / 451
496 1:13:28 447 James Hobbs M 54 Invitational / 496 R ( 8 m) 1:21:27.49 / 616
497 1:13:33 243 Barbara Brown Crockett F 56 Invitational / 497 G ( 17 m) 1:30:32.06 / 873
498 1:13:34 209 Joe Morris M 50 Invitational / 498 U ( 6 m) 1:19:33.65 / 558
499 1:13:35 521 Markos Iordanopoulos M 50 Invitational / 499 U ( 6 m) 1:19:34.69 / 559
500 1:13:37 697 Steven Patt M 65 Invitational / 500 H ( 16 m) 1:29:36.25 / 846
501 1:13:41 241 Laurie Boscoe F 49 Invitational / 501 L ( 13 m) 1:26:40.30 / 767
502 1:13:43 557 Art Marthinsen M 55 Invitational / 502 R ( 8 m) 1:21:42.86 / 622
503 1:13:50 307 Sarah Hyche F 43 Invitational / 503 P ( 10 m) 1:23:49.51 / 689
504 1:13:52 689 Phil Penna M 65 Invitational / 504 H ( 16 m) 1:29:51.27 / 852
505 1:13:53 653 Alex Olson M 21 Invitational / 505 SCR ( 0 m) 1:13:52.15 / 366
506 1:13:54 648 William Ference M 63 Invitational / 506 J ( 15 m) 1:28:53.75 / 828
507 1:13:56 525 Annelie Miller F 13 Invitational / 507 N ( 11 m) 1:24:55.17 / 720
508 1:14:06 535 Lyza Hiltner F 31 Invitational / 508 R ( 8 m) 1:22:05.01 / 633
509 1:14:12 560 Carolyn Bordes F 46 Invitational / 509 M ( 12 m) 1:26:11.63 / 754
510 1:14:13 174 Jonas Plichta M 10 Invitational / 510 N ( 11 m) 1:25:12.76 / 729
511 1:14:15 580 Mark Cutmore M 52 Invitational / 511 T ( 7 m) 1:21:14.07 / 606
512 1:14:15 688 Russell Morgan M 54 Invitational / 512 R ( 8 m) 1:22:14.30 / 638
513 1:14:15 294 Thomas Holton M 49 Invitational / 513 V ( 5 m) 1:19:14.54 / 540
514 1:14:26 133 Stephen Humphreys M 55 Invitational / 514 R ( 8 m) 1:22:25.14 / 649
515 1:14:26 418 Michael Amorosa M 44 Invitational / 515 X ( 3 m) 1:17:25.40 / 492
516 1:14:28 473 Anthony DuComb M 64 Invitational / 516 J ( 15 m) 1:29:27.09 / 841
517 1:14:28 577 Brendan King M 8 Invitational / 517 H ( 16 m) 1:30:27.60 / 871
518 1:14:32 300 John Ostezan M 50 Invitational / 518 U ( 6 m) 1:20:31.88 / 584
519 1:14:33 277 Katrina Kehl F 54 Invitational / 519 J ( 15 m) 1:29:32.05 / 843
520 1:14:33 49 Nick Bingham M 43 Invitational / 520 X ( 3 m) 1:17:32.49 / 500
521 1:14:33 160 Michael Adams M 71 Invitational / 521 B ( 22 m) 1:36:32.69 / 1016
522 1:14:34 131 Bob Cowdrey M 69 Invitational / 522 D ( 20 m) 1:34:33.14 / 971
523 1:14:35 295 Sarah Leipsic F 48 Invitational / 523 M ( 12 m) 1:26:34.45 / 763
524 1:14:42 469 Steve Gray M 56 Invitational / 524 Q ( 9 m) 1:23:41.03 / 682
525 1:14:43 681 Kili Lehmkuhl F 10 Invitational / 525 H ( 16 m) 1:30:42.82 / 880
526 1:14:46 256 Chris Golec M 48 Invitational / 526 V ( 5 m) 1:19:45.85 / 569
527 1:14:49 379 Sarah Rockwood F 16 Invitational / 527 Q ( 9 m) 1:23:48.08 / 687
528 1:14:51 694 Benjamin Ginsberg M 29 Invitational / 528 SCR ( 0 m) 1:14:50.69 / 394
529 1:14:52 179 Janet Furman F 67 Invitational / 529 AAA ( 25 m) 1:39:51.74 / 1078
530 1:14:57 718 Robert Parker M 32 Invitational / 530 R ( 8 m) 1:22:56.50 / 663
531 1:15:06 312 Pepe Vallenas M 64 Invitational / 531 J ( 15 m) 1:30:05.11 / 861
532 1:15:06 583 Greg Feller M 41 Invitational / 532 Y ( 2 m) 1:17:05.53 / 482
533 1:15:12 458 Austin Murphy M 53 Invitational / 533 T ( 7 m) 1:22:11.54 / 636
534 1:15:15 328 Gordon Pitt M 53 Invitational / 534 T ( 7 m) 1:22:14.43 / 640
535 1:15:17 571 Timothy Fitzpatrick M 53 Invitational / 535 T ( 7 m) 1:22:16.24 / 643
536 1:15:19 701 Colin Carter M 39 Invitational / 536 Y ( 2 m) 1:17:18.33 / 489
537 1:15:28 482 Rick Hunter M 61 Invitational / 537 L ( 13 m) 1:28:27.22 / 817
538 1:15:35 713 Julia Mace F 17 Invitational / 538 Q ( 9 m) 1:24:34.10 / 712
539 1:15:38 211 Marc Murphy M 61 Invitational / 539 L ( 13 m) 1:28:37.42 / 821
540 1:16:07 335 John Miekley M 54 Invitational / 540 R ( 8 m) 1:24:06.37 / 697
541 1:16:08 589 Jax Reiff M 19 Invitational / 541 SCR ( 0 m) 1:16:07.24 / 445
542 1:16:10 376 Scott Akin M 42 Invitational / 542 X ( 3 m) 1:19:09.59 / 537
543 1:16:16 720 Hal Offen M 64 Invitational / 543 J ( 15 m) 1:31:15.11 / 895
544 1:16:25 138 Irene Herman F 64 Invitational / 544 A ( 23 m) 1:39:24.40 / 1069
545 1:16:29 264 Kelby Buckley M 11 Invitational / 545 Q ( 9 m) 1:25:28.57 / 735
546 1:16:30 173 Nicole Palkovsky F 41 Invitational / 546 P ( 10 m) 1:26:29.49 / 761
547 1:16:45 676 Tim Fewell M 37 Invitational / 547 Z ( 1 m) 1:17:44.19 / 505
548 1:17:04 449 Walter Underhill M 66 Invitational / 548 G ( 17 m) 1:34:03.74 / 959
549 1:17:19 484 Chris Hunter M 18 Invitational / 549 Z ( 1 m) 1:18:18.90 / 522
550 1:17:29 260 Olivia Lloyd F 19 Invitational / 550 R ( 8 m) 1:25:28.52 / 734
551 1:17:46 93 Russ Kiernan M 76 Invitational / 551 AAA ( 25 m) 1:42:45.72 / 1118
552 1:18:19 317 Brigitte McFadden F 45 Invitational / 552 M ( 12 m) 1:30:18.95 / 868
553 1:18:22 466 Tim Napier M 57 Invitational / 553 P ( 10 m) 1:28:21.95 / 816
554 1:18:25 695 Jesse Allread M 35 Invitational / 554 Z ( 1 m) 1:19:24.13 / 550
555 1:18:28 674 Steven Patti M 49 Invitational / 555 V ( 5 m) 1:23:27.15 / 676
556 1:18:32 1864 * Tyler Deniston M 23 Runner / 1 SCR ( 0 m) 0:51:31.90 / 5
557 1:18:59 347 Lara Herbermann F 13 Invitational / 556 N ( 11 m) 1:29:58.19 / 858
558 1:19:09 463 Robert Epstein M 52 Invitational / 557 T ( 7 m) 1:26:08.77 / 752
559 1:19:15 690 Tess Dennison F 19 Invitational / 558 R ( 8 m) 1:27:14.73 / 784
560 1:19:23 219 Dale McKenna F 63 Invitational / 559 B ( 22 m) 1:41:22.74 / 1096
561 1:19:49 337 Susan Santo F 51 Invitational / 560 L ( 13 m) 1:32:48.27 / 929
562 1:20:06 405 Meghan Tanel F 16 Invitational / 561 Q ( 9 m) 1:29:05.28 / 833
563 1:20:12 702 Kevin Erdman M 51 Invitational / 562 U ( 6 m) 1:26:11.38 / 753
564 1:20:16 607 Jackson West M 37 Invitational / 563 Z ( 1 m) 1:21:15.92 / 609
565 1:20:21 252 Ned Brown M 50 Invitational / 564 U ( 6 m) 1:26:20.56 / 758
566 1:20:49 384 Ron Talain M 48 Invitational / 565 V ( 5 m) 1:25:48.89 / 744
567 1:21:02 180 Ann Charlton F 55 Invitational / 566 H ( 16 m) 1:37:01.69 / 1023
568 1:21:04 723 Peter Schumacher M 53 Invitational / 567 T ( 7 m) 1:28:03.65 / 806
569 1:21:09 610 David Griffis M 46 Invitational / 568 W ( 4 m) 1:25:08.09 / 727
570 1:21:09 609 Gary Griffis M 14 Invitational / 569 V ( 5 m) 1:26:08.57 / 751
571 1:21:14 1243 * Brett Rivers M 32 Runner / 2 Z ( 1 m) 0:55:13.26 / 13
572 1:21:16 388 Fif Ghobadian F 51 Invitational / 570 L ( 13 m) 1:34:15.22 / 966
573 1:21:19 452 John MacIntyre M 37 Invitational / 571 Z ( 1 m) 1:22:18.73 / 645
574 1:21:20 1793 * Jeremy Leary M 16 Runner / 3 X ( 3 m) 0:57:19.70 / 26
575 1:21:25 438 Hansi Rigney F 72 Invitational / 572 AAA ( 25 m) 1:46:24.56 / 1176
576 1:21:39 115 Gail Dunnett F 51 Invitational / 573 L ( 13 m) 1:34:38.53 / 973
577 1:21:50 712 Joann Helmus F 56 Invitational / 574 G ( 17 m) 1:38:49.17 / 1058
578 1:22:02 291 Jeremy Shima M 42 Invitational / 575 X ( 3 m) 1:25:01.81 / 723
579 1:22:03 200 Lynn Egami F 12 Invitational / 576 M ( 12 m) 1:34:02.89 / 958
580 1:22:20 704 Donna McKenna F 63 Invitational / 577 B ( 22 m) 1:44:19.70 / 1144
581 1:23:03 330 TJ Campbell F 53 Invitational / 578 J ( 15 m) 1:38:02.46 / 1044
582 1:23:16 1930 * Edward Breen M 31 Runner / 4 Z ( 1 m) 0:57:15.60 / 24
583 1:23:25 1180 * Alastair Lawrence M 35 Runner / 5 Z ( 1 m) 0:57:24.33 / 27
584 1:23:26 679 Ryan Harris M 29 Invitational / 579 SCR ( 0 m) 1:23:25.60 / 674
585 1:23:34 226 Natale Cardamone M 51 Invitational / 580 U ( 6 m) 1:29:33.21 / 844
586 1:23:45 520 Ashley Hauke F 20 Invitational / 581 R ( 8 m) 1:31:44.84 / 904
587 1:24:02 455 Gina Hartquist F 44 Invitational / 582 N ( 11 m) 1:35:01.63 / 986
588 1:24:10 616 Tobias Turnqvist M 42 Invitational / 583 X ( 3 m) 1:27:09.67 / 781
589 1:24:13 1872 * Wes Thurman M 42 Runner / 6 X ( 3 m) 1:00:12.85 / 54
590 1:24:29 397 Robert Hauke M 31 Invitational / 584 Z ( 1 m) 1:25:28.41 / 733
591 1:24:39 1761 * Connor Montgomery M 15 Runner / 7 W ( 4 m) 1:01:38.52 / 65
592 1:24:55 1626 * Audrey O'Brien F 54 Runner / 8 J ( 15 m) 1:12:54.81 / 336
593 1:24:58 719 Gina Seaborg F 57 Invitational / 585 G ( 17 m) 1:41:57.23 / 1106
594 1:25:01 448 Hayden Potter M 16 Invitational / 586 X ( 3 m) 1:28:00.42 / 802
595 1:25:09 1582 * Paul Giannobile M 54 Runner / 9 R ( 8 m) 1:06:08.43 / 126
596 1:25:11 430 Gregory Babinski M 65 Invitational / 587 H ( 16 m) 1:41:10.19 / 1094
597 1:25:12 1812 * Paul Breimayer M 55 Runner / 10 R ( 8 m) 1:06:11.01 / 127
598 1:25:21 350 Robert Spencer M 46 Invitational / 588 W ( 4 m) 1:29:20.50 / 839
599 1:25:37 692 Dalit Muzzarelli F 46 Invitational / 589 M ( 12 m) 1:37:36.45 / 1038
600 1:26:05 168 Sarah Clements F 10 Invitational / 590 H ( 16 m) 1:42:04.98 / 1108
601 1:26:19 1485 * Laura Richard F 45 Runner / 11 M ( 12 m) 1:11:18.58 / 269
602 1:26:29 686 Megan Baker F 23 Invitational / 591 R ( 8 m) 1:34:28.27 / 969
603 1:26:34 518 Andrew Hauke M 26 Invitational / 592 SCR ( 0 m) 1:26:33.36 / 762
604 1:26:35 105 Eve Pell F 77 Invitational / 593 AAA ( 25 m) 1:51:34.36 / 1227
605 1:26:42 1504 * Sheryl Loan F 55 Runner / 12 H ( 16 m) 1:15:41.53 / 424
606 1:27:17 445 Darrell White M 60 Invitational / 594 M ( 12 m) 1:39:16.41 / 1066
607 1:27:24 1933 * Case Van Arkel M 24 Runner / 13 SCR ( 0 m) 1:00:23.09 / 55
608 1:27:26 1468 * David Ganser M 62 Runner / 14 K ( 14 m) 1:14:25.91 / 384
609 1:27:34 1669 * Jack Williams M 16 Runner / 15 X ( 3 m) 1:03:33.71 / 87
610 1:27:56 1233 * Andrew Lewis M 17 Runner / 16 Y ( 2 m) 1:02:55.06 / 79
611 1:28:03 1565 * Stephen Rowbury M 46 Runner / 17 W ( 4 m) 1:05:02.78 / 110
612 1:28:09 1294 * Robin Young F 24 Runner / 18 R ( 8 m) 1:09:08.41 / 200
613 1:28:19 1748 * Adam Harwood M 16 Runner / 19 X ( 3 m) 1:04:18.08 / 102
614 1:28:21 336 Wolfgang Zech M 72 Invitational / 595 A ( 23 m) 1:51:20.76 / 1224
615 1:29:14 1076 * Stuart Cleland M 55 Runner / 20 R ( 8 m) 1:10:13.47 / 230
616 1:29:28 1317 * Frank (Francis) Cuneo M 58 Runner / 21 N ( 11 m) 1:13:27.46 / 354
617 1:29:47 1714 * Bob Murphy M 61 Runner / 22 L ( 13 m) 1:15:46.58 / 427
618 1:29:50 1844 * John Peoples M 45 Runner / 23 W ( 4 m) 1:06:49.66 / 135
619 1:30:08 292 William Seawell III M 76 Invitational / 596 AAA ( 25 m) 1:55:07.77 / 1269
620 1:30:15 1547 * Brock Tessman M 38 Runner / 24 Y ( 2 m) 1:05:14.81 / 114
621 1:30:29 1188 * Timothee Walters M 12 Runner / 25 T ( 7 m) 1:10:28.24 / 237
622 1:30:52 1384 * Desla Phillips F 28 Runner / 26 R ( 8 m) 1:11:51.52 / 293
623 1:31:02 1753 * Owen Waite M 14 Runner / 27 V ( 5 m) 1:09:01.22 / 193
624 1:31:18 1758 * Jack Wallace M 24 Runner / 28 SCR ( 0 m) 1:04:17.54 / 101
625 1:31:26 1415 * Madison Alvarado F 15 Runner / 29 P ( 10 m) 1:14:25.07 / 383
626 1:31:28 1308 * John Burmester M 53 Runner / 30 T ( 7 m) 1:11:27.53 / 276
627 1:31:37 1241 * Denise Belanger F 45 Runner / 31 M ( 12 m) 1:16:36.20 / 465
628 1:31:48 1923 * Tate Sandrock M 37 Runner / 32 Z ( 1 m) 1:05:47.09 / 121
629 1:31:53 1607 * Sebastian Wolf M 10 Runner / 33 N ( 11 m) 1:15:52.82 / 432
630 1:31:58 1558 * Nancy Vernon F 53 Runner / 34 J ( 15 m) 1:19:57.07 / 574
631 1:32:05 1266 * Pedro Cifuentes M 36 Runner / 36 Z ( 1 m) 1:06:04.80 / 125
632 1:32:05 1257 * Erin Wagner F 29 Runner / 35 R ( 8 m) 1:13:04.80 / 340
633 1:32:21 1385 * Spencer Smead M 15 Runner / 37 W ( 4 m) 1:09:20.54 / 204
634 1:32:30 1590 * Brittany Glidden F 39 Runner / 38 R ( 8 m) 1:13:29.86 / 355
635 1:32:33 517 Randy Hauke M 54 Invitational / 597 R ( 8 m) 1:40:32.90 / 1086
636 1:33:00 338 Jan Hiti F 53 Invitational / 598 J ( 15 m) 1:47:59.31 / 1193
637 1:33:01 1647 * David Moskowitz M 38 Runner / 39 Y ( 2 m) 1:08:00.18 / 164
638 1:33:04 1730 * Paul Law M 12 Runner / 40 T ( 7 m) 1:13:03.15 / 339
639 1:33:05 1152 * Stuart Moulder M 49 Runner / 41 V ( 5 m) 1:11:04.54 / 256
640 1:33:06 1912 * Skye Laudari M 32 Runner / 42 Z ( 1 m) 1:07:05.86 / 141
641 1:33:16 1531 * James Gracey M 41 Runner / 43 Y ( 2 m) 1:08:15.54 / 167
642 1:33:35 1849 * Anna Harleen F 18 Runner / 44 Q ( 9 m) 1:15:34.11 / 420
643 1:33:39 649 Darryl Beardall M 77 Invitational / 599 AAA ( 25 m) 1:58:38.83 / 1289
644 1:33:41 1911 * Duncan Seay M 47 Runner / 45 W ( 4 m) 1:10:40.28 / 242
645 1:33:49 1407 * Stephen Bent M 48 Runner / 46 V ( 5 m) 1:11:48.18 / 290
646 1:33:53 1637 * Erin Pickett F 25 Runner / 47 R ( 8 m) 1:14:52.90 / 395
647 1:34:07 1652 * Connor Thorp M 11 Runner / 48 Q ( 9 m) 1:16:06.61 / 443
648 1:34:15 1557 * Todd Sadow M 36 Runner / 49 Z ( 1 m) 1:08:14.31 / 166
649 1:34:19 1350 * Lauren Steele F 11 Runner / 50 K ( 14 m) 1:21:18.44 / 611
650 1:34:19 1922 * Jinwoo Kim M 47 Runner / 51 W ( 4 m) 1:11:18.63 / 270
651 1:34:25 687 Mark Baker M 56 Invitational / 600 Q ( 9 m) 1:43:24.03 / 1129
652 1:34:32 1790 * Brian Herrera M 26 Runner / 52 SCR ( 0 m) 1:07:31.86 / 149
653 1:34:34 1439 * Richard Slatter M 45 Runner / 53 W ( 4 m) 1:11:33.29 / 281
654 1:34:46 1397 * Jonina Cross F 30 Runner / 54 R ( 8 m) 1:15:45.19 / 425
655 1:34:51 1731 * Conor Winslow M 34 Runner / 55 Z ( 1 m) 1:08:50.79 / 187
656 1:34:57 693 Jeffrey Goulding M 55 Invitational / 601 R ( 8 m) 1:42:56.03 / 1122
657 1:35:07 1366 * Steven Waldon M 32 Runner / 56 Z ( 1 m) 1:09:06.54 / 196
658 1:35:07 1589 * David Rolnitzky M 37 Runner / 57 Z ( 1 m) 1:09:06.92 / 198
659 1:35:13 1649 * Sam Sherry M 29 Runner / 58 SCR ( 0 m) 1:08:12.83 / 165
660 1:35:15 1736 * Natalie Urban F 20 Runner / 59 R ( 8 m) 1:16:14.83 / 452
661 1:35:17 1745 * Ryland Lyons M 17 Runner / 60 Y ( 2 m) 1:10:16.89 / 232
662 1:35:19 508 Anna Giacomini F 49 Invitational / 602 L ( 13 m) 1:48:18.44 / 1197
663 1:35:19 1335 * David Christeson M 28 Runner / 61 SCR ( 0 m) 1:08:18.67 / 169
664 1:35:22 1108 * Jim Lakis M 49 Runner / 62 V ( 5 m) 1:13:21.55 / 352
665 1:35:40 1588 * Mark Shaw M 40 Runner / 63 Y ( 2 m) 1:10:39.09 / 241
666 1:35:46 677 Fabiola Camacho F 23 Invitational / 603 R ( 8 m) 1:43:45.30 / 1135
667 1:36:02 1873 * Sayles Day F 17 Runner / 64 Q ( 9 m) 1:18:01.67 / 512
668 1:36:02 1478 * Alexandra Williams F 17 Runner / 65 Q ( 9 m) 1:18:01.72 / 513
669 1:36:10 1178 * Frank Van Riggalen M 53 Runner / 66 T ( 7 m) 1:16:09.35 / 446
670 1:36:12 1500 * Campbell Day F 16 Runner / 67 Q ( 9 m) 1:18:11.03 / 518
671 1:36:15 1576 * Brenna Hyland F 19 Runner / 68 R ( 8 m) 1:17:14.95 / 487
672 1:36:16 1390 * Kureha Yokoo F 42 Runner / 69 P ( 10 m) 1:19:15.95 / 542
673 1:36:28 1640 * Alan Burr M 53 Runner / 70 T ( 7 m) 1:16:27.19 / 457
674 1:36:28 1795 * Drew Mathieson M 17 Runner / 71 Y ( 2 m) 1:11:27.89 / 277
675 1:36:34 1036 * Heidi Sheffer F 44 Runner / 72 N ( 11 m) 1:20:33.11 / 586
676 1:36:50 1766 * Maggie Jensen F 9 Runner / 73 D ( 20 m) 1:29:49.48 / 850
677 1:37:13 1466 * Mark Dykhouse M 61 Runner / 74 L ( 13 m) 1:23:12.65 / 669
678 1:37:13 1112 * Zevan Solomon M 14 Runner / 75 V ( 5 m) 1:15:12.86 / 408
679 1:37:13 1321 * Boris Pialloux M 44 Runner / 76 X ( 3 m) 1:13:12.88 / 342
680 1:37:16 1296 * Christophe Raynaud M 45 Runner / 77 W ( 4 m) 1:14:15.11 / 380
681 1:37:32 1733 * Tim Derrick M 48 Runner / 78 V ( 5 m) 1:15:31.87 / 416
682 1:37:37 1773 * Sam Friedman M 49 Runner / 79 V ( 5 m) 1:15:36.54 / 421
683 1:37:42 1405 * Mark Fitzgerald M 27 Runner / 80 SCR ( 0 m) 1:10:41.33 / 243
684 1:37:47 1443 * Scott Coggins M 41 Runner / 81 Y ( 2 m) 1:12:46.58 / 331
685 1:37:56 1717 * Lyn Barraza F 41 Runner / 82 P ( 10 m) 1:20:55.53 / 597
686 1:37:59 578 Roger Gordon M 77 Invitational / 604 AAA ( 25 m) 2:02:58.65 / 1326
687 1:38:01 1903 * Neil Ashe M 13 Runner / 83 U ( 6 m) 1:17:00.71 / 480
688 1:38:03 1413 * Lyle Rumon M 11 Runner / 84 Q ( 9 m) 1:20:02.73 / 576
689 1:38:07 1046 * Joseph Brody M 32 Runner / 85 Z ( 1 m) 1:12:06.15 / 303
690 1:38:11 1267 * Dan Reidy M 43 Runner / 86 X ( 3 m) 1:14:10.19 / 375
691 1:38:19 1239 * Timothy Mautz M 51 Runner / 87 U ( 6 m) 1:17:18.50 / 490
692 1:38:22 1928 * Paul Wais M 29 Runner / 88 SCR ( 0 m) 1:11:21.17 / 272
693 1:38:26 1562 * Paul Aronowitz M 55 Runner / 89 R ( 8 m) 1:19:25.18 / 551
694 1:38:32 1216 * Curtis Robinson M 10 Runner / 90 N ( 11 m) 1:22:31.09 / 652
695 1:38:35 263 Keith Buckley M 47 Invitational / 605 W ( 4 m) 1:42:34.88 / 1115
696 1:38:42 1362 * Anna Weisel F 13 Runner / 91 N ( 11 m) 1:22:41.71 / 657
697 1:38:42 1361 * Hailey Weisel F 13 Runner / 92 N ( 11 m) 1:22:41.75 / 658
698 1:38:50 1023 * Alex Frankel M 11 Runner / 93 Q ( 9 m) 1:20:49.03 / 595
699 1:38:50 167 Ken Frankel M 53 Invitational / 606 T ( 7 m) 1:45:49.13 / 1163
700 1:38:51 1231 * Thomas Pryor M 47 Runner / 94 W ( 4 m) 1:15:50.17 / 430
701 1:39:03 1280 * Rastislav Bodik M 45 Runner / 95 W ( 4 m) 1:16:02.28 / 438
702 1:39:15 1526 * Kristine Breese F 49 Runner / 96 L ( 13 m) 1:25:14.46 / 730
703 1:39:28 1838 * Christopher Beth M 45 Runner / 97 W ( 4 m) 1:16:27.40 / 458
704 1:39:34 1418 * Diane Chamberlin F 57 Runner / 98 G ( 17 m) 1:29:33.64 / 845
705 1:39:38 1389 * Matt Humphreys M 53 Runner / 99 T ( 7 m) 1:19:37.54 / 564
706 1:39:39 1770 * Sophie Breck F 18 Runner / 100 Q ( 9 m) 1:21:38.92 / 619
707 1:39:58 1931 * Cheri Nielsen F 40 Runner / 101 Q ( 9 m) 1:21:57.86 / 629
708 1:40:01 1742 * Ted Coulson M 66 Runner / 102 G ( 17 m) 1:30:00.89 / 860
709 1:40:03 1936 * Robert "Cole" Wirtz M 17 Runner / 103 Y ( 2 m) 1:15:02.60 / 402
710 1:40:09 1802 * Scott Halsted M 54 Runner / 104 R ( 8 m) 1:21:08.49 / 602
711 1:40:10 1367 * Connor Essick M 32 Runner / 105 Z ( 1 m) 1:14:09.49 / 374
712 1:40:14 1182 * Alissa Philp F 37 Runner / 106 R ( 8 m) 1:21:13.62 / 605
713 1:40:16 1506 * A. John Gambs M 68 Runner / 107 E ( 19 m) 1:32:15.48 / 916
714 1:40:18 1454 * Kyle Finger M 15 Runner / 108 W ( 4 m) 1:17:17.15 / 488
715 1:40:18 1459 * Bob Christopher M 51 Runner / 109 U ( 6 m) 1:19:17.45 / 544
716 1:40:21 1874 * Jim Hsu M 44 Runner / 110 X ( 3 m) 1:16:20.46 / 453
717 1:40:21 1646 * Jessica Huffman F 25 Runner / 111 R ( 8 m) 1:21:20.85 / 612
718 1:40:26 1437 * Will Sileo M 16 Runner / 112 X ( 3 m) 1:16:25.89 / 456
719 1:40:31 1305 * Cary Grime M 25 Runner / 113 SCR ( 0 m) 1:13:30.95 / 356
720 1:40:32 1711 * Jill Darnell F 28 Runner / 114 R ( 8 m) 1:21:31.63 / 618
721 1:40:35 1333 * Philip Lowton M 60 Runner / 115 M ( 12 m) 1:25:34.21 / 737
722 1:40:40 1137 * Clark Weber M 44 Runner / 116 X ( 3 m) 1:16:39.18 / 468
723 1:40:41 1493 * Stephanie Tomasky F 43 Runner / 117 P ( 10 m) 1:23:40.66 / 681
724 1:40:43 1348 * Dierk Herbermann M 44 Runner / 118 X ( 3 m) 1:16:42.74 / 469
725 1:40:44 1642 * Don (Stephen) Maxon Jr. M 33 Runner / 119 Z ( 1 m) 1:14:43.42 / 391
726 1:40:44 1612 * Lou Encalada, Jr. M 69 Runner / 120 D ( 20 m) 1:33:43.45 / 949
727 1:40:52 1136 * John Waterbury M 39 Runner / 121 Y ( 2 m) 1:15:51.96 / 431
728 1:40:56 1528 * Darin Delagnes M 47 Runner / 122 W ( 4 m) 1:17:55.01 / 509
729 1:40:58 1639 * Douglas Regner M 34 Runner / 123 Z ( 1 m) 1:14:57.43 / 398
730 1:40:58 1556 * Darin Sadow M 39 Runner / 124 Y ( 2 m) 1:15:57.52 / 435
731 1:40:58 1549 * Scott Morgan M 43 Runner / 125 X ( 3 m) 1:16:57.74 / 477
732 1:40:59 1787 * Lucinda Gibbs F 27 Runner / 126 R ( 8 m) 1:21:58.93 / 630
733 1:41:00 1432 * Dario Valeriano M 44 Runner / 127 X ( 3 m) 1:16:59.67 / 479
734 1:41:02 1898 * Zoe Johnson F 24 Runner / 128 R ( 8 m) 1:22:01.74 / 631
735 1:41:04 1536 * Zach Edmonson M 34 Runner / 129 Z ( 1 m) 1:15:03.01 / 403
736 1:41:05 1529 * Timothy Thacher M 28 Runner / 130 SCR ( 0 m) 1:14:04.76 / 373
737 1:41:10 1514 * Patrick O'Connor M 53 Runner / 131 T ( 7 m) 1:21:09.63 / 604
738 1:41:11 1824 * Barry Coopersmith M 62 Runner / 132 K ( 14 m) 1:28:10.27 / 810
739 1:41:13 1234 * Phillip Graf M 35 Runner / 133 Z ( 1 m) 1:15:12.19 / 406
740 1:41:17 1806 * Jane Wynne F 15 Runner / 134 P ( 10 m) 1:24:16.92 / 704
741 1:41:26 1501 * Anne La Follette F 56 Runner / 135 G ( 17 m) 1:31:25.53 / 902
742 1:41:37 1456 * Sylvia Wikler Finger F 50 Runner / 136 L ( 13 m) 1:27:36.55 / 794
743 1:41:58 1300 * Matt Kennedy M 41 Runner / 137 Y ( 2 m) 1:16:57.43 / 476
744 1:42:02 1083 * Jeff Page M 33 Runner / 138 Z ( 1 m) 1:16:01.62 / 437
745 1:42:03 1563 * Kieran Geffert F 46 Runner / 139 M ( 12 m) 1:27:02.23 / 777
746 1:42:04 1215 * Curtis Robinson M 49 Runner / 140 V ( 5 m) 1:20:03.90 / 577
747 1:42:05 1282 * Ronni MacLaren F 59 Runner / 141 E ( 19 m) 1:34:04.97 / 960
748 1:42:09 1153 * Brie Cadman F 37 Runner / 142 R ( 8 m) 1:23:08.66 / 666
749 1:42:10 1430 * Kathryn Vlah F 40 Runner / 143 Q ( 9 m) 1:24:09.17 / 700
750 1:42:11 1220 * James Moore M 55 Runner / 144 R ( 8 m) 1:23:10.13 / 668
751 1:42:13 1380 Jordan Degen M 37 Runner / 145 Z ( 1 m) 1:16:12.29 / 447
752 1:42:15 1722 Jim Hawley M 69 Runner / 146 D ( 20 m) 1:35:14.43 / 991
753 1:42:16 1779 Alice Hobbs F 25 Runner / 147 R ( 8 m) 1:23:15.85 / 671
754 1:42:21 1202 Tucker Fross M 23 Runner / 148 SCR ( 0 m) 1:15:20.30 / 412
755 1:42:22 1876 Jack Miller M 12 Runner / 149 T ( 7 m) 1:22:21.90 / 647
756 1:42:23 1351 Thuy Luu F 39 Runner / 150 R ( 8 m) 1:23:22.90 / 673
757 1:42:26 1608 Brad Manuilow M 39 Runner / 151 Y ( 2 m) 1:17:25.70 / 493
758 1:42:31 1664 Christopher Dankworth M 39 Runner / 152 Y ( 2 m) 1:17:30.65 / 498
759 1:42:36 1018 William Gilmore M 53 Runner / 153 T ( 7 m) 1:22:35.69 / 654
760 1:42:37 1340 Ford Nickels M 25 Runner / 154 SCR ( 0 m) 1:15:36.85 / 422
761 1:42:38 1522 Robin Donohoe F 48 Runner / 155 M ( 12 m) 1:27:37.79 / 795
762 1:42:39 1818 Alan Sikora M 64 Runner / 156 J ( 15 m) 1:30:38.63 / 876
763 1:42:39 1857 Jay Johnson M 38 Runner / 157 Y ( 2 m) 1:17:38.66 / 502
764 1:42:42 1807 Vaughan Zerbe M 14 Runner / 158 V ( 5 m) 1:20:41.16 / 592
765 1:42:44 1099 Olivia Phillips F 15 Runner / 159 P ( 10 m) 1:25:43.67 / 742
766 1:42:45 1764 Liam McFerrin M 10 Runner / 160 N ( 11 m) 1:26:44.28 / 770
767 1:42:46 486 Sarah Nesbitt F 47 Invitational / 607 M ( 12 m) 1:54:45.95 / 1263
768 1:42:47 1056 Oscar Nesbitt-Schnadt M 9 Runner / 161 L ( 13 m) 1:28:46.15 / 824
769 1:42:48 1715 Parker Mascott M 9 Runner / 162 L ( 13 m) 1:28:47.40 / 825
770 1:42:53 1409 Greg Haddock M 45 Runner / 163 W ( 4 m) 1:19:52.10 / 573
771 1:43:04 1473 Karen Frock F 49 Runner / 164 L ( 13 m) 1:29:03.20 / 831
772 1:43:12 1395 Madeline Townsend F 9 Runner / 165 D ( 20 m) 1:36:11.89 / 1012
773 1:43:14 1124 Ben Calvert M 27 Runner / 166 SCR ( 0 m) 1:16:13.17 / 448
774 1:43:20 1109 Sasha Plichta M 12 Runner / 167 T ( 7 m) 1:23:19.58 / 672
775 1:43:24 1005 Gideon Bernstein M 43 Runner / 168 X ( 3 m) 1:19:23.06 / 549
776 1:43:25 1416 William Hoskins M 55 Runner / 169 R ( 8 m) 1:24:24.42 / 705
777 1:43:27 1377 Hilarie Foss F 29 Runner / 170 R ( 8 m) 1:24:26.81 / 706
778 1:43:28 1821 Sarah Santo Domingo F 34 Runner / 171 R ( 8 m) 1:24:27.95 / 709
779 1:43:29 1019 James Gilmore M 20 Runner / 172 SCR ( 0 m) 1:16:28.57 / 459
780 1:43:30 1578 Ben Andrew M 40 Runner / 173 Y ( 2 m) 1:18:29.21 / 524
781 1:43:32 1483 Thomas Peatman M 44 Runner / 174 X ( 3 m) 1:19:31.57 / 554
782 1:43:38 1334 Steve Barton M 46 Runner / 175 W ( 4 m) 1:20:37.13 / 587
783 1:43:39 1127 Madeline O'Keefe F 10 Runner / 176 H ( 16 m) 1:32:38.99 / 924
784 1:43:40 1160 Kenneth Coren M 64 Runner / 177 J ( 15 m) 1:31:39.23 / 903
785 1:43:40 1749 Saskia van Ommeren-Egberts F 15 Runner / 178 P ( 10 m) 1:26:39.45 / 766
786 1:43:44 1628 Mason Day M 53 Runner / 179 T ( 7 m) 1:23:43.11 / 684
787 1:43:44 1475 Daniel Huston M 16 Runner / 180 X ( 3 m) 1:19:43.12 / 568
788 1:43:45 1785 Brian Stillman M 53 Runner / 181 T ( 7 m) 1:23:44.53 / 685
789 1:43:47 1594 Sara Fast F 11 Runner / 182 K ( 14 m) 1:30:46.88 / 881
790 1:43:50 1123 John Hoffman M 34 Runner / 183 Z ( 1 m) 1:17:49.52 / 507
791 1:43:51 1167 Jacob Moore M 10 Runner / 184 N ( 11 m) 1:27:50.57 / 798
792 1:44:08 1619 Angel Gutierrez M 31 Runner / 185 Z ( 1 m) 1:18:07.06 / 516
793 1:44:10 1754 Marjorie Went F 50 Runner / 186 L ( 13 m) 1:30:09.85 / 864
794 1:44:14 1738 Garrett Lawton M 27 Runner / 187 SCR ( 0 m) 1:17:13.59 / 486
795 1:44:16 1086 Allen Scott M 73 Runner / 188 AA ( 24 m) 1:41:15.58 / 1095
796 1:44:22 1091 Jason Kuhns M 45 Runner / 189 W ( 4 m) 1:21:21.63 / 613
797 1:44:25 1214 Italo Robinson-Duran M 20 Runner / 190 SCR ( 0 m) 1:17:24.90 / 491
798 1:44:27 1871 Grace Towle F 15 Runner / 191 P ( 10 m) 1:27:26.57 / 789
799 1:44:28 1080 William Talmage M 27 Runner / 192 SCR ( 0 m) 1:17:27.62 / 495
800 1:44:28 1841 Michael Sullivan M 29 Runner / 193 SCR ( 0 m) 1:17:27.78 / 496
801 1:44:29 1287 Lilian Murray F 55 Runner / 194 H ( 16 m) 1:33:28.17 / 945
802 1:44:33 1104 Steven Feehan M 43 Runner / 195 X ( 3 m) 1:20:32.24 / 585
803 1:44:40 1009 Steve Clements M 48 Runner / 196 V ( 5 m) 1:22:39.55 / 655
804 1:44:42 1906 Meghan Marks F 41 Runner / 197 P ( 10 m) 1:27:41.63 / 796
805 1:44:43 1283 Marcos Urias M 31 Runner / 198 Z ( 1 m) 1:18:42.13 / 527
806 1:44:43 1179 Kari Lawrence F 39 Runner / 199 R ( 8 m) 1:25:42.81 / 741
807 1:44:55 1421 Kimberly Wirtz F 48 Runner / 200 M ( 12 m) 1:29:54.53 / 856
808 1:44:55 1645 Charlene Harshbarger F 57 Runner / 201 G ( 17 m) 1:34:54.75 / 983
809 1:44:57 1542 Harold Bowen M 52 Runner / 202 T ( 7 m) 1:24:56.13 / 721
810 1:44:57 1442 Sara Pasewark F 39 Runner / 203 R ( 8 m) 1:25:56.83 / 748
811 1:44:57 1524 Sara Wardell-smith F 43 Runner / 204 P ( 10 m) 1:27:56.94 / 801
812 1:45:00 1120 Joaquim Fritz M 61 Runner / 205 L ( 13 m) 1:30:59.15 / 884
813 1:45:04 1750 Ziggy Nacco M 9 Runner / 206 L ( 13 m) 1:31:03.94 / 887
814 1:45:05 265 Julie Nacco F 49 Invitational / 608 L ( 13 m) 1:58:04.36 / 1287
815 1:45:06 1877 John Fernandes M 49 Runner / 207 V ( 5 m) 1:23:05.46 / 665
816 1:45:07 1201 Chris Fasano M 42 Runner / 208 X ( 3 m) 1:21:06.88 / 601
817 1:45:09 1834 Christopher Golis M 33 Runner / 209 Z ( 1 m) 1:19:08.53 / 536
818 1:45:13 1781 Adam Epstein M 12 Runner / 210 T ( 7 m) 1:25:12.11 / 728
819 1:45:14 1580 Jon Schleuning M 47 Runner / 211 W ( 4 m) 1:22:13.94 / 637
820 1:45:16 1240 Coleman Morrow M 13 Runner / 212 U ( 6 m) 1:24:15.06 / 703
821 1:45:16 1029 Troy Pewitt M 45 Runner / 213 W ( 4 m) 1:22:15.90 / 642
822 1:45:18 1158 Thomas Partridge M 33 Runner / 214 Z ( 1 m) 1:19:17.66 / 545
823 1:45:20 1253 Todd Ritola M 46 Runner / 215 W ( 4 m) 1:22:19.85 / 646
824 1:45:21 1737 Allison Johanson F 26 Runner / 216 R ( 8 m) 1:26:20.48 / 757
825 1:45:26 1227 Darin Nee M 32 Runner / 217 Z ( 1 m) 1:19:25.38 / 552
826 1:45:29 1794 Andrew Mathieson M 57 Runner / 218 P ( 10 m) 1:28:28.63 / 819
827 1:45:32 1050 Steven Dillick M 58 Runner / 219 N ( 11 m) 1:29:31.47 / 842
828 1:45:32 1445 Simon Fillat M 37 Runner / 220 Z ( 1 m) 1:19:31.91 / 556
829 1:45:34 1595 Michael Mascott M 47 Runner / 221 W ( 4 m) 1:22:33.89 / 653
830 1:45:37 1606 Rebecca Stillman F 16 Runner / 222 Q ( 9 m) 1:27:36.29 / 793
831 1:45:39 1320 Michael Appezzato M 32 Runner / 223 Z ( 1 m) 1:19:38.50 / 565
832 1:45:45 1424 Jay Egami M 54 Runner / 224 R ( 8 m) 1:26:44.85 / 771
833 1:45:48 1575 David Pai M 41 Runner / 225 Y ( 2 m) 1:20:47.43 / 594
834 1:45:50 496 Mark Miller M 62 Invitational / 609 K ( 14 m) 1:59:49.35 / 1300
835 1:45:50 1868 John Porro M 46 Runner / 226 W ( 4 m) 1:22:49.85 / 661
836 1:45:52 1726 Gracie Durham F 15 Runner / 227 P ( 10 m) 1:28:51.20 / 827
837 1:45:59 1313 Caitlin Kiley F 29 Runner / 228 R ( 8 m) 1:26:58.17 / 773
838 1:45:59 1507 Mallory Rachel F 31 Runner / 229 R ( 8 m) 1:26:58.43 / 774
839 1:46:00 1690 Aeryn Johnson F 34 Runner / 230 R ( 8 m) 1:26:59.80 / 776
840 1:46:01 1172 Kim Weiss F 48 Runner / 231 M ( 12 m) 1:31:00.96 / 885
841 1:46:04 1615 Thom Steere M 54 Runner / 232 R ( 8 m) 1:27:03.51 / 779
842 1:46:05 1564 Catherine Stern F 47 Runner / 233 M ( 12 m) 1:31:04.11 / 888
843 1:46:09 1262 Rob Kessel M 47 Runner / 234 W ( 4 m) 1:23:08.99 / 667
844 1:46:11 1403 Ken Neely M 42 Runner / 235 X ( 3 m) 1:22:10.12 / 634
845 1:46:12 1203 Jessie Aubry F 25 Runner / 236 R ( 8 m) 1:27:11.35 / 782
846 1:46:12 1344 John McKillop M 43 Runner / 237 X ( 3 m) 1:22:11.40 / 635
847 1:46:12 1429 Christine Sullivan F 36 Runner / 238 R ( 8 m) 1:27:11.65 / 783
848 1:46:15 1654 Zachary Thorp M 11 Runner / 239 Q ( 9 m) 1:28:14.17 / 814
849 1:46:16 1467 Ryan Willoughby M 41 Runner / 240 Y ( 2 m) 1:21:15.34 / 607
850 1:46:17 1369 Kyle Whellan M 8 Runner / 241 H ( 16 m) 1:35:16.62 / 992
851 1:46:19 1154 Suzanne Jack F 47 Runner / 242 M ( 12 m) 1:31:18.94 / 898
852 1:46:20 1815 Caitlin Pollock F 35 Runner / 243 R ( 8 m) 1:27:19.61 / 786
853 1:46:22 1603 Shelby Kilshaw F 26 Runner / 244 R ( 8 m) 1:27:21.02 / 787
854 1:46:26 1805 Mark Northcross M 61 Runner / 245 L ( 13 m) 1:32:25.39 / 919
855 1:46:26 1142 Alyce Eisele F 49 Runner / 246 L ( 13 m) 1:32:25.66 / 920
856 1:46:29 1696 Phoebe Rose Galland F 8 Runner / 247 A ( 23 m) 1:42:28.61 / 1113
857 1:46:33 1255 Jay English D.C. M 74 Runner / 248 AAA ( 25 m) 1:44:32.50 / 1148
858 1:46:34 1118 Eric Kent M 28 Runner / 249 SCR ( 0 m) 1:19:33.52 / 557
859 1:46:40 1934 Gangandeep Sandhu F 40 Runner / 250 Q ( 9 m) 1:28:39.29 / 822
860 1:46:42 1810 Gary Rudman M 47 Runner / 251 W ( 4 m) 1:23:41.26 / 683
861 1:46:44 1585 Greg Krill M 52 Runner / 252 T ( 7 m) 1:26:43.21 / 768
862 1:46:45 1676 Shuohao Zhang M 37 Runner / 253 Z ( 1 m) 1:20:44.82 / 593
863 1:46:46 1054 Kathleen Stranton F 46 Runner / 254 M ( 12 m) 1:31:45.25 / 905
864 1:46:47 1728 Avard Walker III M 72 Runner / 255 A ( 23 m) 1:42:46.80 / 1119
865 1:46:52 1447 Simon Kirby M 50 Runner / 256 U ( 6 m) 1:25:51.55 / 746
866 1:46:53 1707 Karen Barry F 56 Runner / 257 G ( 17 m) 1:36:52.35 / 1020
867 1:46:55 1382 Peter Lauer M 56 Runner / 258 Q ( 9 m) 1:28:54.88 / 829
868 1:46:58 1716 Patricia Ostertag F 55 Runner / 259 H ( 16 m) 1:35:57.74 / 1005
869 1:47:04 1035 Genevieve Hekemian F 39 Runner / 260 R ( 8 m) 1:28:03.03 / 804
870 1:47:05 1079 Thomas Johannessen M 32 Runner / 261 Z ( 1 m) 1:21:04.79 / 600
871 1:47:05 1574 Spencer Fast M 45 Runner / 262 W ( 4 m) 1:24:04.88 / 696
872 1:47:08 1503 Nikolai Safavi M 49 Runner / 263 V ( 5 m) 1:25:07.11 / 726
873 1:47:11 1102 Mari Allen F 44 Runner / 264 N ( 11 m) 1:31:10.89 / 892
874 1:47:17 1919 Nate Ramirez M 32 Runner / 265 Z ( 1 m) 1:21:16.98 / 610
875 1:47:19 1747 Lauren Tanel F 14 Runner / 266 N ( 11 m) 1:31:18.84 / 897
876 1:47:20 1481 Zoe Wortzman F 14 Runner / 267 N ( 11 m) 1:31:19.06 / 899
877 1:47:26 1406 Ryan Mowbray M 34 Runner / 268 Z ( 1 m) 1:21:25.03 / 615
878 1:47:26 1907 Mason Marks M 12 Runner / 269 T ( 7 m) 1:27:25.73 / 788
879 1:47:28 1238 Sarah Chao F 45 Runner / 270 M ( 12 m) 1:32:27.22 / 922
880 1:47:38 1765 Noah Bovarnick M 11 Runner / 271 Q ( 9 m) 1:29:38.00 / 847
881 1:47:39 1426 Wynee Sade F 41 Runner / 272 P ( 10 m) 1:30:38.60 / 875
882 1:47:39 1020 Lars Gilmore M 22 Runner / 273 SCR ( 0 m) 1:20:39.00 / 590
883 1:47:46 1250 Robert Sternfels M 9 Runner / 274 L ( 13 m) 1:33:45.52 / 953
884 1:47:49 1401 Karl Lindstrom M 53 Runner / 275 T ( 7 m) 1:27:48.67 / 797
885 1:47:50 1508 Chris Kearney M 56 Runner / 276 Q ( 9 m) 1:29:49.79 / 851
886 1:47:57 1847 Tracy McMahan F 40 Runner / 277 Q ( 9 m) 1:29:56.93 / 857
887 1:47:59 331 Kai Pasquale M 39 Invitational / 610 Y ( 2 m) 1:49:58.33 / 1216
888 1:47:59 1349 Rich Steele M 45 Runner / 278 W ( 4 m) 1:24:58.39 / 722
889 1:47:59 1004 Luciana Pasquale F 7 Runner / 279 AAA ( 25 m) 1:45:58.75 / 1167
890 1:48:02 1110 Jakub Plichta M 42 Runner / 280 X ( 3 m) 1:24:01.39 / 695
891 1:48:02 1354 Jake Sherley M 10 Runner / 281 N ( 11 m) 1:32:01.88 / 909
892 1:48:03 1685 Daniel Byers M 29 Runner / 282 SCR ( 0 m) 1:21:02.77 / 599
893 1:48:04 1309 Gordon Renneisen M 52 Runner / 283 T ( 7 m) 1:28:03.97 / 807
894 1:48:08 1920 Charlie Baker M 12 Runner / 284 T ( 7 m) 1:28:07.53 / 808
895 1:48:09 1518 Ed Colloton M 52 Runner / 285 T ( 7 m) 1:28:08.07 / 809
896 1:48:10 1739 Robert Walter Dryden M 16 Runner / 286 X ( 3 m) 1:24:09.92 / 701
897 1:48:14 1145 Ian Oprendek M 16 Runner / 287 X ( 3 m) 1:24:13.34 / 702
898 1:48:19 1138 David Wood M 46 Runner / 288 W ( 4 m) 1:25:18.08 / 732
899 1:48:19 1890 Matt Sambol M 35 Runner / 289 Z ( 1 m) 1:22:18.66 / 644
900 1:48:22 1791 Brent (Rick) Ferm M 56 Runner / 290 Q ( 9 m) 1:30:21.73 / 869
901 1:48:27 1105 Bret Andrews M 48 Runner / 291 V ( 5 m) 1:26:26.21 / 760
902 1:48:28 1196 Don Sparks M 39 Runner / 292 Y ( 2 m) 1:23:27.03 / 675
903 1:48:28 1161 Rick Avery M 52 Runner / 293 T ( 7 m) 1:28:27.78 / 818
904 1:48:32 1033 Robert Swanson M 44 Runner / 294 X ( 3 m) 1:24:31.84 / 711
905 1:48:43 1648 SunDuk Kim F 35 Runner / 295 R ( 8 m) 1:29:42.07 / 849
906 1:48:50 1604 Robert McInnis M 15 Runner / 296 W ( 4 m) 1:25:49.10 / 745
907 1:48:51 1205 Edward Hugo M 53 Runner / 297 T ( 7 m) 1:28:50.51 / 826
908 1:48:54 1492 Amy Svendberg F 44 Runner / 298 N ( 11 m) 1:32:53.63 / 932
909 1:48:56 1376 Gardner Foss M 30 Runner / 299 SCR ( 0 m) 1:21:55.22 / 628
910 1:49:07 1629 Nye Day F 14 Runner / 300 N ( 11 m) 1:33:06.94 / 937
911 1:49:08 1052 Lesley Hagele F 43 Runner / 301 P ( 10 m) 1:32:07.08 / 911
912 1:49:11 1902 Aidan Ashe M 10 Runner / 302 N ( 11 m) 1:33:10.62 / 939
913 1:49:16 1015 Tanya Steinhofer F 43 Runner / 303 P ( 10 m) 1:32:15.03 / 915
914 1:49:19 1650 Damon Uriarte M 42 Runner / 304 X ( 3 m) 1:25:18.06 / 731
915 1:49:22 1159 Jeff Asch M 45 Runner / 305 W ( 4 m) 1:26:21.74 / 759
916 1:49:25 1778 Catalina Ramos F 39 Runner / 306 R ( 8 m) 1:30:24.20 / 870
917 1:49:29 1551 Daniel Dougherty M 48 Runner / 307 V ( 5 m) 1:27:28.50 / 790
918 1:49:36 1457 Bradley Sides M 13 Runner / 308 U ( 6 m) 1:28:35.93 / 820
919 1:49:38 1408 Craig Finster M 37 Runner / 309 Z ( 1 m) 1:23:37.13 / 679
920 1:49:39 1455 David Sides M 46 Runner / 310 W ( 4 m) 1:26:38.59 / 765
921 1:49:39 1458 Lynley Sides F 48 Runner / 311 M ( 12 m) 1:34:38.95 / 975
922 1:49:41 1103 Robert Stumpf M 66 Runner / 312 G ( 17 m) 1:39:40.68 / 1074
923 1:49:43 1631 Jim McGuinness M 55 Runner / 313 R ( 8 m) 1:30:42.21 / 878
924 1:49:46 1254 Leila Minowada F 14 Runner / 314 N ( 11 m) 1:33:45.15 / 951
925 1:49:46 1474 Emily Huston F 13 Runner / 315 N ( 11 m) 1:33:45.21 / 952
926 1:49:47 1327 Jamie Radcliffe F 55 Runner / 316 H ( 16 m) 1:38:46.62 / 1054
927 1:49:53 1013 Eric Steinhofer M 48 Runner / 317 V ( 5 m) 1:27:52.12 / 799
928 1:49:55 1242 Morgan Fones M 37 Runner / 318 Z ( 1 m) 1:23:54.01 / 692
929 1:50:00 1673 Fred Thumhart III M 46 Runner / 319 W ( 4 m) 1:26:59.60 / 775
930 1:50:03 1169 William Reilly M 46 Runner / 320 W ( 4 m) 1:27:02.42 / 778
931 1:50:06 1228 Joshua Rafner M 58 Runner / 321 N ( 11 m) 1:34:05.18 / 961
932 1:50:11 1151 Joey Moore M 14 Runner / 322 V ( 5 m) 1:28:10.71 / 811
933 1:50:11 1694 John Irish M 13 Runner / 323 U ( 6 m) 1:29:10.76 / 834
934 1:50:13 1087 Jonnie Alper M 50 Runner / 324 U ( 6 m) 1:29:12.27 / 836
935 1:50:13 1759 Anais Nagle F 14 Runner / 325 N ( 11 m) 1:34:12.59 / 964
936 1:50:15 1538 Yessenia Soto - Blandino F 30 Runner / 326 R ( 8 m) 1:31:14.24 / 894
937 1:50:22 1237 Jessica Richman F 32 Runner / 327 R ( 8 m) 1:31:21.85 / 901
938 1:50:31 1869 Jason Freeberg M 18 Runner / 328 Z ( 1 m) 1:24:30.49 / 710
939 1:50:35 1848 Christopher Fitzpatrick M 19 Runner / 329 SCR ( 0 m) 1:23:35.00 / 678
940 1:50:38 1927 Patrick Armstrong M 42 Runner / 330 X ( 3 m) 1:26:37.51 / 764
941 1:50:43 1410 Alexander Levin M 17 Runner / 331 Y ( 2 m) 1:25:42.25 / 739
942 1:50:43 1827 Ren Chin M 41 Runner / 332 Y ( 2 m) 1:25:42.65 / 740
943 1:50:45 1852 Jeff Perkins M 44 Runner / 333 X ( 3 m) 1:26:44.22 / 769
944 1:50:45 1901 Rona Ashe F 44 Runner / 334 N ( 11 m) 1:34:44.62 / 980
945 1:50:46 1801 Martin Keller M 48 Runner / 335 V ( 5 m) 1:28:45.96 / 823
946 1:50:50 1168 Veronica Moore F 50 Runner / 336 L ( 13 m) 1:36:49.62 / 1019
947 1:50:51 1383 Scott Manteuffel M 28 Runner / 337 SCR ( 0 m) 1:23:50.02 / 690
948 1:50:54 1734 Brad Craig M 59 Runner / 338 N ( 11 m) 1:34:53.90 / 982
949 1:50:55 1117 Jasper Schutt M 13 Runner / 339 U ( 6 m) 1:29:54.51 / 855
950 1:50:57 1462 Ann Haupert F 46 Runner / 340 M ( 12 m) 1:35:56.63 / 1004
951 1:51:02 1788 Stary Aldrich F 48 Runner / 341 M ( 12 m) 1:36:01.29 / 1008
952 1:51:02 1206 Mark Budwig M 59 Runner / 342 N ( 11 m) 1:35:01.52 / 985
953 1:51:02 1697 Frank Gerraty M 17 Runner / 343 Y ( 2 m) 1:26:01.55 / 749
954 1:51:04 1675 Aidan Linscott M 15 Runner / 344 W ( 4 m) 1:28:03.05 / 805
955 1:51:05 1772 Lucie James F 13 Runner / 345 N ( 11 m) 1:35:04.80 / 988
956 1:51:08 1813 Stephen Marotto M 30 Runner / 346 SCR ( 0 m) 1:24:07.21 / 699
957 1:51:15 1839 Art Smart M 71 Runner / 347 B ( 22 m) 1:46:14.27 / 1175
958 1:51:16 1513 Sinclaire Parer F 17 Runner / 348 Q ( 9 m) 1:33:15.63 / 943
959 1:51:20 1171 David Weinfeld M 47 Runner / 349 W ( 4 m) 1:28:19.57 / 815
960 1:51:32 1116 Jake Schutt M 42 Runner / 350 X ( 3 m) 1:27:31.53 / 791
961 1:51:33 1265 Kevin Standley M 35 Runner / 351 Z ( 1 m) 1:25:32.22 / 736
962 1:51:40 1814 Shellie McGaughey F 56 Runner / 352 G ( 17 m) 1:41:39.75 / 1102
963 1:51:51 1303 Harrison Hargrave M 27 Runner / 353 SCR ( 0 m) 1:24:50.31 / 718
964 1:51:53 1260 Kaden Kessel M 10 Runner / 354 N ( 11 m) 1:35:52.02 / 1002
965 1:51:54 1111 Rachelle Palkovsky F 25 Runner / 355 R ( 8 m) 1:32:53.72 / 933
966 1:51:58 1469 Norman Pease M 77 Runner / 356 AAA ( 25 m) 1:49:57.85 / 1215
967 1:52:01 1322 Denise Tran F 43 Runner / 357 P ( 10 m) 1:35:00.50 / 984
968 1:52:05 1678 Rebecca Taggart F 34 Runner / 358 R ( 8 m) 1:33:04.78 / 935
969 1:52:06 1875 Brian Wong M 50 Runner / 359 U ( 6 m) 1:31:05.91 / 889
970 1:52:07 1494 Janie Karp F 52 Runner / 360 K ( 14 m) 1:39:06.28 / 1063
971 1:52:08 1329 Anne Warnement F 52 Runner / 361 K ( 14 m) 1:39:07.29 / 1064
972 1:52:12 1373 Ming Bacharach M 15 Runner / 362 W ( 4 m) 1:29:11.35 / 835
973 1:52:13 1381 Joanna DeLong F 48 Runner / 363 M ( 12 m) 1:37:12.87 / 1030
974 1:52:14 1449 Michele Lomelino F 28 Runner / 364 R ( 8 m) 1:33:13.98 / 941
975 1:52:15 1434 Matthew Sade M 45 Runner / 365 W ( 4 m) 1:29:14.77 / 837
976 1:52:16 1001 Bert Emerson M 38 Runner / 366 Y ( 2 m) 1:27:15.46 / 785
977 1:52:17 1525 Brian Michie M 51 Runner / 367 U ( 6 m) 1:31:16.24 / 896
978 1:52:28 1863 John Longley M 52 Runner / 368 T ( 7 m) 1:32:27.18 / 921
979 1:52:28 1465 Jochen Diener M 48 Runner / 369 V ( 5 m) 1:30:27.90 / 872
980 1:52:32 1819 Robyn Weiss F 55 Runner / 370 H ( 16 m) 1:41:31.60 / 1098
981 1:52:35 1402 Jamie Macy F 39 Runner / 371 R ( 8 m) 1:33:34.18 / 947
982 1:52:36 1126 Brian O'Keefe M 40 Runner / 372 Y ( 2 m) 1:27:35.91 / 792
983 1:52:39 1048 Dylan Palmer M 9 Runner / 373 L ( 13 m) 1:38:38.31 / 1050
984 1:52:40 1047 Grant Palmer M 45 Runner / 374 W ( 4 m) 1:29:39.03 / 848
985 1:52:42 1098 Christina Goebel F 42 Runner / 375 P ( 10 m) 1:35:41.45 / 1001
986 1:52:42 1041 Livy Selden F 11 Runner / 376 K ( 14 m) 1:39:41.83 / 1075
987 1:52:44 1616 McKenna Steere F 25 Runner / 377 R ( 8 m) 1:33:43.54 / 950
988 1:52:51 1314 Bryan Sandoz M 33 Runner / 378 Z ( 1 m) 1:26:50.99 / 772
989 1:52:54 1502 Michael Loskutoff M 38 Runner / 379 Y ( 2 m) 1:27:53.47 / 800
990 1:52:56 1477 Andrew Pease M 27 Runner / 380 SCR ( 0 m) 1:25:55.65 / 747
991 1:52:58 1573 John Dedon M 58 Runner / 381 N ( 11 m) 1:36:57.54 / 1022
992 1:52:59 1323 Connie Zlot F 41 Runner / 382 P ( 10 m) 1:35:58.94 / 1007
993 1:53:05 1569 Michael Brown M 44 Runner / 383 X ( 3 m) 1:29:04.68 / 832
994 1:53:06 1438 Michele Sileo F 48 Runner / 384 M ( 12 m) 1:38:05.21 / 1045
995 1:53:07 1315 Daniel Solomon M 46 Runner / 385 W ( 4 m) 1:30:06.88 / 862
996 1:53:08 1028 Steven Berreman M 47 Runner / 386 W ( 4 m) 1:30:07.29 / 863
997 1:53:10 1684 Deborah Kaster F 44 Runner / 387 N ( 11 m) 1:37:09.18 / 1026
998 1:53:12 1925 David Dreher M 39 Runner / 388 Y ( 2 m) 1:28:11.74 / 812
999 1:53:14 1723 Archie O'Dell M 17 Runner / 389 Y ( 2 m) 1:28:13.90 / 813
1000 1:53:18 1774 John Friedline M 53 Runner / 390 T ( 7 m) 1:33:17.55 / 944
1001 1:53:23 1010 Lorena Espino F 42 Runner / 391 P ( 10 m) 1:36:22.57 / 1015
1002 1:53:30 1268 Matthew O'Brien M 12 Runner / 392 T ( 7 m) 1:33:29.24 / 946
1003 1:53:30 1651 Anne-Michelle Barrett F 36 Runner / 393 R ( 8 m) 1:34:29.80 / 970
1004 1:53:31 1177 Hitoe Okun F 53 Runner / 394 J ( 15 m) 1:41:30.97 / 1097
1005 1:53:34 1199 Kelly Wagner F 31 Runner / 395 R ( 8 m) 1:34:33.16 / 972
1006 1:53:35 1396 Julia Townsend F 40 Runner / 396 Q ( 9 m) 1:35:34.11 / 999
1007 1:53:39 1121 Jim Dimon M 63 Runner / 397 J ( 15 m) 1:41:38.85 / 1101
1008 1:53:41 1022 Meredith Etherington F 35 Runner / 398 R ( 8 m) 1:34:40.46 / 977
1009 1:53:43 1213 Rachel Linkous F 23 Runner / 399 R ( 8 m) 1:34:42.57 / 978
1010 1:53:47 1641 Don Maxon M 69 Runner / 400 D ( 20 m) 1:46:46.48 / 1181
1011 1:53:49 1587 Julie Jeremy F 48 Runner / 401 M ( 12 m) 1:38:48.10 / 1055
1012 1:54:03 1277 Steven Bliss M 47 Runner / 402 W ( 4 m) 1:31:02.12 / 886
1013 1:54:11 1034 Jason Michaels M 42 Runner / 403 X ( 3 m) 1:30:10.91 / 865
1014 1:54:24 1721 Justin Alley M 8 Runner / 404 H ( 16 m) 1:43:23.60 / 1128
1015 1:54:24 1511 Carrie Basham Young F 33 Runner / 405 R ( 8 m) 1:35:23.95 / 995
1016 1:54:25 1272 John Blecka M 60 Runner / 406 M ( 12 m) 1:39:24.69 / 1070
1017 1:54:27 1686 Catrine Machi F 30 Runner / 407 R ( 8 m) 1:35:27.00 / 997
1018 1:54:31 1128 Meghan O'keefe F 12 Runner / 408 M ( 12 m) 1:39:30.72 / 1072
1019 1:54:36 1252 Dave Kapp M 57 Runner / 409 P ( 10 m) 1:37:35.34 / 1037
1020 1:54:39 1144 Todd Fanady M 52 Runner / 410 T ( 7 m) 1:34:38.79 / 974
1021 1:54:41 1379 Chitra Rajeshwari F 53 Runner / 411 J ( 15 m) 1:42:40.12 / 1116
1022 1:54:41 1374 Jason Bacharach M 51 Runner / 412 U ( 6 m) 1:33:40.41 / 948
1023 1:54:44 1341 Doug Nickels M 59 Runner / 413 N ( 11 m) 1:38:43.21 / 1052
1024 1:54:46 1074 Ryan McCollam M 13 Runner / 414 U ( 6 m) 1:33:45.67 / 954
1025 1:54:49 1517 Andrew Kirz M 10 Runner / 415 N ( 11 m) 1:38:48.86 / 1057
1026 1:54:50 1840 Peter Towle M 48 Runner / 416 V ( 5 m) 1:32:49.31 / 930
1027 1:54:54 1331 David Phillips M 38 Runner / 417 Y ( 2 m) 1:29:53.13 / 853
1028 1:54:54 1330 Joseph Phillips M 10 Runner / 418 N ( 11 m) 1:38:53.15 / 1059
1029 1:54:54 476 Merv Giacomini M 78 Invitational / 611 AAA ( 25 m) 2:19:53.83 / 1384
1030 1:54:56 1820 Roberto Santo Domingo M 36 Runner / 419 Z ( 1 m) 1:28:55.76 / 830
1031 1:55:00 1804 Patrick Sammon M 50 Runner / 420 U ( 6 m) 1:33:59.20 / 957
1032 1:55:01 1706 Theron Hawley M 22 Runner / 421 SCR ( 0 m) 1:28:00.70 / 803
1033 1:55:03 1148 Tom Oprendek M 56 Runner / 422 Q ( 9 m) 1:37:02.10 / 1024
1034 1:55:03 1830 Kendall Ritchie F 27 Runner / 423 R ( 8 m) 1:36:02.47 / 1009
1035 1:55:03 1889 Daniel Pisenti M 52 Runner / 424 T ( 7 m) 1:35:02.98 / 987
1036 1:55:05 1208 Sandy Murray M 47 Runner / 425 W ( 4 m) 1:32:04.55 / 910
1037 1:55:05 1662 Mark Beere M 48 Runner / 426 V ( 5 m) 1:33:04.79 / 936
1038 1:55:08 1343 Jeffrey Way M 51 Runner / 427 U ( 6 m) 1:34:07.50 / 962
1039 1:55:08 1170 Rebert Sagrillo M 47 Runner / 428 W ( 4 m) 1:32:07.86 / 912
1040 1:55:10 1278 Isak Saad M 46 Runner / 429 W ( 4 m) 1:32:09.40 / 914
1041 1:55:10 1129 Mike Kelly M 42 Runner / 430 X ( 3 m) 1:31:09.91 / 890
1042 1:55:11 1173 Sean Holcomb M 43 Runner / 431 X ( 3 m) 1:31:10.52 / 891
1043 1:55:11 1623 Steven Gallagher M 49 Runner / 432 V ( 5 m) 1:33:10.84 / 940
1044 1:55:13 1094 Park Allen M 42 Runner / 433 X ( 3 m) 1:31:12.92 / 893
1045 1:55:14 1888 Eric Goodfield M 51 Runner / 434 U ( 6 m) 1:34:13.79 / 965
1046 1:55:17 1879 Liv Freeby F 38 Runner / 435 R ( 8 m) 1:36:16.95 / 1014
1047 1:55:20 1057 Dan Dahlgren M 53 Runner / 436 T ( 7 m) 1:35:19.47 / 993
1048 1:55:21 1042 Mark Hampton M 44 Runner / 437 X ( 3 m) 1:31:20.69 / 900
1049 1:55:24 1071 Jack McCollan M 13 Runner / 438 U ( 6 m) 1:34:23.68 / 968
1050 1:55:34 1540 Josefa Rangel F 43 Runner / 439 P ( 10 m) 1:38:33.67 / 1049
1051 1:55:40 1038 Lynde Selden M 41 Runner / 440 Y ( 2 m) 1:30:39.69 / 877
1052 1:55:40 1709 Jason Stoop M 45 Runner / 441 W ( 4 m) 1:32:40.00 / 925
1053 1:55:42 1681 Jamey Edgerton M 45 Runner / 442 W ( 4 m) 1:32:41.44 / 926
1054 1:55:43 1359 Robert Mowry M 58 Runner / 443 N ( 11 m) 1:39:42.96 / 1076
1055 1:55:55 1703 Aidan Coats-Ballaseux M 12 Runner / 444 T ( 7 m) 1:35:54.12 / 1003
1056 1:55:57 1155 Jeff White M 54 Runner / 445 R ( 8 m) 1:36:56.44 / 1021
1057 1:56:07 1516 Gregory Stern M 53 Runner / 446 T ( 7 m) 1:36:06.87 / 1010
1058 1:56:08 1926 Tim Amyx M 55 Runner / 447 R ( 8 m) 1:37:07.74 / 1025
1059 1:56:10 1246 Angela Slagle F 37 Runner / 448 R ( 8 m) 1:37:09.18 / 1027
1060 1:56:11 1613 Zoe Takarski F 7 Runner / 449 AAA ( 25 m) 1:54:10.59 / 1253
1061 1:56:12 1797 Lance Sell M 13 Runner / 450 U ( 6 m) 1:35:11.79 / 990
1062 1:56:12 1870 Paul Stevenson M 58 Runner / 451 N ( 11 m) 1:40:11.82 / 1083
1063 1:56:14 1417 Anne Marie Hoskins F 17 Runner / 452 Q ( 9 m) 1:38:13.69 / 1046
1064 1:56:18 1757 Daniel Blake M 36 Runner / 453 Z ( 1 m) 1:30:17.88 / 866
1065 1:56:20 1191 Erland Jensen M 72 Runner / 454 A ( 23 m) 1:52:19.65 / 1236
1066 1:56:21 1392 David Rosenfeld M 62 Runner / 455 K ( 14 m) 1:43:20.96 / 1126
1067 1:56:25 1850 Tyler Shanahan M 29 Runner / 456 SCR ( 0 m) 1:29:24.83 / 840
1068 1:56:30 1375 Penny Bacharach Bacharach F 53 Runner / 457 J ( 15 m) 1:44:29.23 / 1147
1069 1:56:34 1140 Peter Eisele M 51 Runner / 458 U ( 6 m) 1:35:33.98 / 998
1070 1:56:37 1545 Wendy Kirby F 45 Runner / 459 M ( 12 m) 1:41:36.06 / 1100
1071 1:56:37 1355 Keiren Hutt M 16 Runner / 460 X ( 3 m) 1:32:36.12 / 923
1072 1:56:37 1700 Daniel Reid M 35 Runner / 461 Z ( 1 m) 1:30:36.67 / 874
1073 1:56:41 1115 Hilah Schutt F 40 Runner / 462 Q ( 9 m) 1:38:40.65 / 1051
1074 1:56:42 1332 Mariska Rowell F 26 Runner / 463 R ( 8 m) 1:37:41.80 / 1041
1075 1:56:43 1679 Mohamed Asif Murad M 31 Runner / 464 Z ( 1 m) 1:30:42.58 / 879
1076 1:56:44 1077 Gary Lucas M 58 Runner / 465 N ( 11 m) 1:40:43.66 / 1088
1077 1:56:45 1487 Toby Clark M 9 Runner / 466 L ( 13 m) 1:42:44.92 / 1117
1078 1:56:45 1605 Parker Anderson M 16 Runner / 467 X ( 3 m) 1:32:45.00 / 927
1079 1:56:49 1338 Todd Miller M 44 Runner / 468 X ( 3 m) 1:32:48.11 / 928
1080 1:56:49 1337 Ben Miller M 11 Runner / 469 Q ( 9 m) 1:38:48.47 / 1056
1081 1:56:55 1546 Mahlon Chute M 38 Runner / 470 Y ( 2 m) 1:31:54.01 / 907
1082 1:56:55 1740 Max Perrey M 23 Runner / 471 SCR ( 0 m) 1:29:54.14 / 854
1083 1:56:55 1699 Lisanne Carmel F 18 Runner / 472 Q ( 9 m) 1:38:54.52 / 1060
1084 1:56:57 1568 Eric Strong M 41 Runner / 473 Y ( 2 m) 1:31:56.02 / 908
1085 1:56:59 1591 Daniel Fitzsimons M 47 Runner / 474 W ( 4 m) 1:33:58.74 / 956
1086 1:57:00 1633 Daniel White M 24 Runner / 475 SCR ( 0 m) 1:29:59.75 / 859
1087 1:57:07 1328 Stephen Rowell M 59 Runner / 476 N ( 11 m) 1:41:06.06 / 1092
1088 1:57:08 1643 Rainbow Underhill F 41 Runner / 477 P ( 10 m) 1:40:07.09 / 1081
1089 1:57:13 1892 Francis Roche M 53 Runner / 478 T ( 7 m) 1:37:12.80 / 1029
1090 1:57:15 1008 Jessica Clements F 12 Runner / 479 M ( 12 m) 1:42:14.85 / 1111
1091 1:57:16 1164 Dion Sullivan M 46 Runner / 480 W ( 4 m) 1:34:15.46 / 967
1092 1:57:20 1286 Bill Stover M 60 Runner / 481 M ( 12 m) 1:42:19.49 / 1112
1093 1:57:28 1777 Lucy Goldman F 11 Runner / 482 K ( 14 m) 1:44:27.92 / 1146
1094 1:57:30 1776 Monika Farrar F 43 Runner / 483 P ( 10 m) 1:40:29.66 / 1085
1095 1:57:34 1624 Mike Gallagher M 50 Runner / 484 U ( 6 m) 1:36:33.25 / 1017
1096 1:57:36 1775 Jeanne Coulson F 62 Runner / 485 C ( 21 m) 1:51:35.64 / 1228
1097 1:57:39 1310 Greger Orelind M 49 Runner / 486 V ( 5 m) 1:35:38.12 / 1000
1098 1:57:44 1247 David Erskine M 64 Runner / 487 J ( 15 m) 1:45:43.67 / 1161
1099 1:57:45 1060 Seaver Dahlgren M 13 Runner / 488 U ( 6 m) 1:36:44.01 / 1018
1100 1:57:49 1453 Brigette Finger F 13 Runner / 489 N ( 11 m) 1:41:48.28 / 1103
1101 1:57:54 1695 Pamela Maynard F 45 Runner / 490 M ( 12 m) 1:42:53.07 / 1121
1102 1:57:58 1336 Lia Kueck F 32 Runner / 491 R ( 8 m) 1:38:57.69 / 1062
1103 1:58:06 1653 Charles Thorp M 47 Runner / 492 W ( 4 m) 1:35:05.64 / 989
1104 1:58:08 1021 Simon Etherington M 35 Runner / 493 Z ( 1 m) 1:32:07.89 / 913
1105 1:58:12 1261 Kai Kessel M 10 Runner / 494 N ( 11 m) 1:42:11.14 / 1109
1106 1:58:12 1082 Erik Landsness M 44 Runner / 495 X ( 3 m) 1:34:11.32 / 963
1107 1:58:12 1908 Russell Clough M 72 Runner / 496 A ( 23 m) 1:54:11.66 / 1254
1108 1:58:13 1512 Christopher Travers M 9 Runner / 497 L ( 13 m) 1:44:12.53 / 1140
1109 1:58:15 1798 Luke Sell M 9 Runner / 498 L ( 13 m) 1:44:14.50 / 1141
1110 1:58:17 1185 David Greenblat M 55 Runner / 499 R ( 8 m) 1:39:16.81 / 1067
1111 1:58:20 1279 Jonas Abulencia M 37 Runner / 500 Z ( 1 m) 1:32:19.69 / 918
1112 1:58:25 1712 Sidney Leipsic M 13 Runner / 501 U ( 6 m) 1:37:24.20 / 1032
1113 1:58:25 1584 Timothy Dixon M 46 Runner / 502 W ( 4 m) 1:35:24.55 / 996
1114 1:58:26 1223 Thomas Harrison M 9 Runner / 503 L ( 13 m) 1:44:25.79 / 1145
1115 1:58:28 1347 Mark Sawicki M 51 Runner / 504 U ( 6 m) 1:37:27.21 / 1033
1116 1:58:30 1224 Valerie Harrison F 56 Runner / 505 G ( 17 m) 1:48:29.32 / 1199
1117 1:58:31 1894 Gregory Holmes M 51 Runner / 506 U ( 6 m) 1:37:30.53 / 1036
1118 1:58:31 1235 Robert Hand M 66 Runner / 507 G ( 17 m) 1:48:30.74 / 1200
1119 1:58:49 1718 Deborah Alley F 47 Runner / 508 M ( 12 m) 1:43:48.23 / 1136
1120 1:58:50 1789 Dave Lampert M 56 Runner / 509 Q ( 9 m) 1:40:49.48 / 1090
1121 1:58:55 1751 Bill Fitzgerald M 55 Runner / 510 R ( 8 m) 1:39:54.05 / 1079
1122 1:58:55 1273 Ben Moglen M 39 Runner / 511 Y ( 2 m) 1:33:54.68 / 955
1123 1:58:55 234 Margaret Curtis F 74 Invitational / 612 AAA ( 25 m) 2:23:54.88 / 1387
1124 1:59:09 1195 Stephen Schneider M 32 Runner / 512 Z ( 1 m) 1:33:08.31 / 938
1125 1:59:14 1539 Barb Schafer F 51 Runner / 513 L ( 13 m) 1:45:13.80 / 1155
1126 1:59:28 1704 James Stratta M 52 Runner / 514 T ( 7 m) 1:39:27.20 / 1071
1127 1:59:30 1691 Gabe Garboden M 13 Runner / 515 U ( 6 m) 1:38:29.68 / 1048
1128 1:59:40 1916 Harrison Dunnett M 17 Runner / 516 Y ( 2 m) 1:34:39.08 / 976
1129 1:59:44 1162 Ric Fenton M 39 Runner / 517 Y ( 2 m) 1:34:43.20 / 979
1130 1:59:46 1725 Maggie O'Dell F 13 Runner / 518 N ( 11 m) 1:43:45.07 / 1133
1131 1:59:52 1826 Bradley Jacobs M 53 Runner / 519 T ( 7 m) 1:39:51.09 / 1077
1132 1:59:52 1312 Susan Finch F 49 Runner / 520 L ( 13 m) 1:45:51.22 / 1164
1133 1:59:57 1061 Arturo Marmol M 13 Runner / 521 U ( 6 m) 1:38:56.78 / 1061
1134 1:59:59 1143 Brian Hansen M 43 Runner / 522 X ( 3 m) 1:35:58.48 / 1006
1135 2:00:02 1422 Donald Lewis M 53 Runner / 523 T ( 7 m) 1:40:01.27 / 1080
1136 2:00:08 1311 Kirk McKinlay M 62 Runner / 524 K ( 14 m) 1:47:07.27 / 1185
1137 2:00:10 1219 Joel Freid M 50 Runner / 525 U ( 6 m) 1:39:09.98 / 1065
1138 2:00:13 1532 John Nemeth M 42 Runner / 526 X ( 3 m) 1:36:12.58 / 1013
1139 2:00:14 1882 Robin Lyons F 51 Runner / 527 L ( 13 m) 1:46:13.51 / 1173
1140 2:00:24 1482 Kenneth Fischer M 67 Runner / 528 F ( 18 m) 1:51:23.64 / 1226
1141 2:00:25 1510 Julia Sze F 47 Runner / 529 M ( 12 m) 1:45:24.41 / 1158
1142 2:00:25 1114 David Pinto M 63 Runner / 530 J ( 15 m) 1:48:24.50 / 1198
1143 2:00:26 102 Barbara Robben F 80 Invitational / 613 AAA ( 25 m) 2:25:25.98 / 1389
1144 2:00:27 1617 Katie Fox F 51 Runner / 531 L ( 13 m) 1:46:26.19 / 1178
1145 2:00:35 1553 Ralph Navarro M 66 Runner / 532 G ( 17 m) 1:50:34.39 / 1217
1146 2:00:39 1284 Andrew Girardi M 47 Runner / 533 W ( 4 m) 1:37:38.66 / 1040
1147 2:00:53 1285 Christine Girardi F 37 Runner / 534 R ( 8 m) 1:41:52.60 / 1104
1148 2:01:01 1212 Jack (John) Scheifly M 58 Runner / 535 N ( 11 m) 1:45:00.01 / 1151
1149 2:01:10 1683 Jason Pomerantz M 42 Runner / 536 X ( 3 m) 1:37:09.87 / 1028
1150 2:01:24 1796 Steve Sell M 47 Runner / 537 W ( 4 m) 1:38:23.01 / 1047
1151 2:01:25 1100 Chet White M 50 Runner / 538 U ( 6 m) 1:40:24.36 / 1084
1152 2:01:40 1719 Cooper Alley M 10 Runner / 539 N ( 11 m) 1:45:39.16 / 1160
1153 2:02:06 1342 Michael Daly M 61 Runner / 540 L ( 13 m) 1:48:05.33 / 1196
1154 2:02:08 1687 Tom Robinson M 37 Runner / 541 Z ( 1 m) 1:36:07.31 / 1011
1155 2:02:24 1752 Mian Callahan F 33 Runner / 542 R ( 8 m) 1:43:23.10 / 1127
1156 2:02:24 1387 Tanner Wendt M 19 Runner / 543 SCR ( 0 m) 1:35:23.54 / 994
1157 2:02:27 1081 Hope Johnson F 9 Runner / 544 D ( 20 m) 1:55:26.06 / 1271
1158 2:02:34 1245 Allyson Locati-Mesker F 31 Runner / 545 R ( 8 m) 1:43:33.73 / 1131
1159 2:03:02 1913 Jehangir Varzi M 41 Runner / 546 Y ( 2 m) 1:38:01.42 / 1043
1160 2:03:08 1677 Sheridan Miller F 16 Runner / 547 Q ( 9 m) 1:45:07.17 / 1152
1161 2:03:16 1398 Tiffany Testo F 25 Runner / 548 R ( 8 m) 1:44:15.96 / 1143
1162 2:03:28 1924 Megan O'Malley F 42 Runner / 549 P ( 10 m) 1:46:27.03 / 1179
1163 2:03:29 1135 Kyle Dei Rossi M 34 Runner / 550 Z ( 1 m) 1:37:28.76 / 1034
1164 2:03:33 1139 Matt Hansen M 14 Runner / 551 V ( 5 m) 1:41:32.28 / 1099
1165 2:03:38 1291 Lauren Weinstein F 37 Runner / 552 R ( 8 m) 1:44:37.24 / 1149
1166 2:03:38 1293 Jason Rosenberg M 36 Runner / 553 Z ( 1 m) 1:37:37.26 / 1039
1167 2:03:38 1292 Erin Rosenberg F 33 Runner / 554 R ( 8 m) 1:44:37.28 / 1150
1168 2:03:46 1586 Joshua Larson M 40 Runner / 555 Y ( 2 m) 1:38:45.17 / 1053
1169 2:03:55 1063 Marcy Bilberry F 41 Runner / 556 P ( 10 m) 1:46:54.87 / 1183
1170 2:04:01 1027 Ray Brown M 67 Runner / 557 F ( 18 m) 1:55:01.00 / 1267
1171 2:04:04 1860 Tom Crockett M 56 Runner / 558 Q ( 9 m) 1:46:03.82 / 1168
1172 2:04:07 1667 Frederick Noack M 47 Runner / 559 W ( 4 m) 1:41:06.96 / 1093
1173 2:04:08 1854 Hannah Woolley F 20 Runner / 560 R ( 8 m) 1:45:07.54 / 1153
1174 2:04:14 1141 Dini Eisele F 16 Runner / 561 Q ( 9 m) 1:46:13.02 / 1171
1175 2:04:16 1248 Michael Brophy M 24 Runner / 562 SCR ( 0 m) 1:37:15.59 / 1031
1176 2:04:24 1884 Steven Tjiang M 54 Runner / 563 R ( 8 m) 1:45:23.10 / 1157
1177 2:04:27 1577 Paul Schmitz M 54 Runner / 564 R ( 8 m) 1:45:26.36 / 1159
1178 2:04:38 1505 Jason Cheng M 38 Runner / 565 Y ( 2 m) 1:39:37.26 / 1073
1179 2:04:38 1792 Claudia Silva F 46 Runner / 566 M ( 12 m) 1:49:37.93 / 1210
1180 2:04:42 1069 Daniel Agazzi M 16 Runner / 567 X ( 3 m) 1:40:41.13 / 1087
1181 2:04:44 1732 Linda Baron F 52 Runner / 568 K ( 14 m) 1:51:43.66 / 1229
1182 2:04:51 1165 Karen Sullivan F 48 Runner / 569 M ( 12 m) 1:49:50.69 / 1213
1183 2:04:54 1166 Mandy Sullivan F 9 Runner / 570 D ( 20 m) 1:57:53.02 / 1284
1184 2:04:58 1400 Susan Kare F 60 Runner / 571 D ( 20 m) 1:57:57.41 / 1286
1185 2:04:59 1399 Harry Tannenbaum M 25 Runner / 572 SCR ( 0 m) 1:37:58.03 / 1042
1186 2:05:00 1433 Frances Zorensky F 15 Runner / 573 P ( 10 m) 1:47:59.33 / 1194
1187 2:05:04 1476 Marina Smith F 17 Runner / 574 Q ( 9 m) 1:47:03.79 / 1184
1188 2:05:09 1084 Walter Villavicencio M 52 Runner / 575 T ( 7 m) 1:45:08.86 / 1154
1189 2:05:10 1867 Samson Gear M 10 Runner / 576 N ( 11 m) 1:49:09.66 / 1204
1190 2:05:11 1866 Susie Gear F 44 Runner / 577 N ( 11 m) 1:49:10.21 / 1205
1191 2:05:12 1218 Ken Malvino M 51 Runner / 578 U ( 6 m) 1:44:11.29 / 1139
1192 2:05:13 1440 Emma Zorensky F 23 Runner / 579 R ( 8 m) 1:46:12.55 / 1170
1193 2:05:15 1274 Shoshanna Moglen F 37 Runner / 580 R ( 8 m) 1:46:14.21 / 1174
1194 2:05:21 1689 Juan Byron M 49 Runner / 581 V ( 5 m) 1:43:20.04 / 1125
1195 2:05:34 1039 Jill Selden F 41 Runner / 582 P ( 10 m) 1:48:33.32 / 1202
1196 2:05:37 1701 George Ballaseux M 48 Runner / 583 V ( 5 m) 1:43:36.52 / 1132
1197 2:05:39 1632 Katie Novelo F 36 Runner / 584 R ( 8 m) 1:46:38.34 / 1180
1198 2:05:47 1419 Ryan Mollberg M 39 Runner / 585 Y ( 2 m) 1:40:46.36 / 1089
1199 2:05:47 1521 Raphaela Donohoe F 13 Runner / 586 N ( 11 m) 1:49:46.89 / 1211
1200 2:05:50 1644 Shekinah Underhill F 37 Runner / 587 R ( 8 m) 1:46:49.31 / 1182
1201 2:05:51 1909 Paige Martin F 44 Runner / 588 N ( 11 m) 1:49:50.17 / 1212
1202 2:05:56 1444 Jacqueline Barsh F 48 Runner / 589 M ( 12 m) 1:50:56.00 / 1222
1203 2:06:01 1570 Harold (Hal) Cranston M 66 Runner / 590 G ( 17 m) 1:56:00.95 / 1273
1204 2:06:03 1157 George Morris M 45 Runner / 591 W ( 4 m) 1:43:02.83 / 1123
1205 2:06:06 1249 Samantha Sternfels F 11 Runner / 592 K ( 14 m) 1:53:05.65 / 1245
1206 2:06:08 1825 Thomas Jeter M 48 Runner / 593 V ( 5 m) 1:44:07.97 / 1138
1207 2:06:10 1030 Henry Denberg M 12 Runner / 594 T ( 7 m) 1:46:09.64 / 1169
1208 2:06:11 1729 Keith Chapman M 35 Runner / 595 Z ( 1 m) 1:40:10.67 / 1082
1209 2:06:12 1472 Lucina Vernazza F 71 Runner / 596 AAA ( 25 m) 2:04:11.81 / 1332
1210 2:06:14 1325 Patty LaDuke F 54 Runner / 597 J ( 15 m) 1:54:13.21 / 1255
1211 2:06:14 1259 Bill Kammerer M 52 Runner / 598 T ( 7 m) 1:46:13.44 / 1172
1212 2:06:14 1391 Elise Mundell F 41 Runner / 599 P ( 10 m) 1:49:13.99 / 1206
1213 2:06:15 1394 James Raymond M 42 Runner / 600 X ( 3 m) 1:42:14.69 / 1110
1214 2:06:18 1134 James Hill M 51 Runner / 601 U ( 6 m) 1:45:17.65 / 1156
1215 2:06:19 1724 Thomas Druge M 57 Runner / 602 P ( 10 m) 1:49:18.52 / 1207
1216 2:06:22 1450 Peter Langley M 69 Runner / 603 D ( 20 m) 1:59:21.82 / 1297
1217 2:06:25 1198 Jonny Punquielli M 21 Runner / 604 SCR ( 0 m) 1:39:24.13 / 1068
1218 2:06:25 1044 James Kerstetter M 45 Runner / 605 W ( 4 m) 1:43:24.58 / 1130
1219 2:06:27 1630 Denis Huston M 54 Runner / 606 R ( 8 m) 1:47:26.11 / 1188
1220 2:06:35 1809 Jessica Pechner F 20 Runner / 607 R ( 8 m) 1:47:34.85 / 1189
1221 2:06:37 1146 David Wren M 55 Runner / 608 R ( 8 m) 1:47:36.12 / 1190
1222 2:06:46 1251 Kima Hayuk M 47 Runner / 609 W ( 4 m) 1:43:45.26 / 1134
1223 2:06:50 1067 Ellen Holbrook F 56 Runner / 610 G ( 17 m) 1:56:49.84 / 1279
1224 2:06:51 1043 Jeff Cookston M 44 Runner / 611 X ( 3 m) 1:42:50.97 / 1120
1225 2:06:52 1353 Cicely Muldoon F 48 Runner / 612 M ( 12 m) 1:51:51.59 / 1231
1226 2:06:53 1053 Ryder Brookes M 13 Runner / 613 U ( 6 m) 1:45:52.94 / 1165
1227 2:07:01 1006 June Bernstein F 11 Runner / 614 K ( 14 m) 1:54:00.38 / 1250
1228 2:07:02 1037 Jay Cleland M 60 Runner / 615 M ( 12 m) 1:52:01.06 / 1232
1229 2:07:04 1307 Holly Martin F 23 Runner / 616 R ( 8 m) 1:48:03.19 / 1195
1230 2:07:07 1480 Robb Briggs M 45 Runner / 617 W ( 4 m) 1:44:06.93 / 1137
1231 2:07:23 1755 Barry Lozier M 52 Runner / 618 T ( 7 m) 1:47:22.73 / 1187
1232 2:07:32 1842 Justin Lipner M 38 Runner / 619 Y ( 2 m) 1:42:31.02 / 1114
1233 2:07:44 1316 Robin Caproni F 59 Runner / 620 E ( 19 m) 1:59:43.52 / 1299
1234 2:07:47 1835 Dennis Garboden M 48 Runner / 621 V ( 5 m) 1:45:46.28 / 1162
1235 2:07:49 1324 Heidi Friedman F 41 Runner / 622 P ( 10 m) 1:50:48.26 / 1221
1236 2:07:53 1302 Yzzy Mirabelli - Montan F 17 Runner / 623 Q ( 9 m) 1:49:52.25 / 1214
1237 2:07:56 1193 Michael Voors M 31 Runner / 624 Z ( 1 m) 1:41:55.32 / 1105
1238 2:07:57 1783 Marli Zail F 11 Runner / 625 K ( 14 m) 1:54:56.23 / 1266
1239 2:07:57 1782 Nolan Zail M 49 Runner / 626 V ( 5 m) 1:45:56.24 / 1166
1240 2:07:57 1845 Matthew Mah M 23 Runner / 627 SCR ( 0 m) 1:40:56.89 / 1091
1241 2:08:03 1843 Wesley Lipner M 36 Runner / 628 Z ( 1 m) 1:42:02.93 / 1107
1242 2:08:07 1885 Nuala Lynch McNabola F 62 Runner / 629 C ( 21 m) 2:02:06.86 / 1314
1243 2:08:08 1411 Kristine Hubner F 52 Runner / 630 K ( 14 m) 1:55:07.61 / 1268
1244 2:08:16 1567 John Kim M 42 Runner / 631 X ( 3 m) 1:44:15.65 / 1142
1245 2:08:19 1498 Adrian Harrington F 43 Runner / 632 P ( 10 m) 1:51:18.69 / 1223
1246 2:08:20 1090 Jamie Kuhns M 9 Runner / 633 L ( 13 m) 1:54:19.46 / 1257
1247 2:08:27 1295 Alicia Bartomeli F 33 Runner / 634 R ( 8 m) 1:49:26.57 / 1208
1248 2:08:34 1414 Petteri Puhakka M 12 Runner / 635 T ( 7 m) 1:48:33.07 / 1201
1249 2:08:43 1346 Max Miller M 10 Runner / 636 N ( 11 m) 1:52:42.93 / 1239
1250 2:08:45 1837 Julia McInnis F 18 Runner / 637 Q ( 9 m) 1:50:44.30 / 1219
1251 2:08:50 1452 Kim Overaa F 54 Runner / 638 J ( 15 m) 1:56:49.80 / 1278
1252 2:09:19 1535 Charles Dresow M 32 Runner / 639 Z ( 1 m) 1:43:18.14 / 1124
1253 2:09:22 1831 Payton King F 10 Runner / 640 H ( 16 m) 1:58:21.10 / 1288
1254 2:09:22 1666 Alison Barrett F 11 Runner / 641 K ( 14 m) 1:56:21.18 / 1277
1255 2:09:26 1559 Josh Denberg M 47 Runner / 642 W ( 4 m) 1:46:25.24 / 1177
1256 2:09:34 1412 Karin Onkka F 47 Runner / 643 M ( 12 m) 1:54:33.79 / 1260
1257 2:09:35 1621 Thomas Hannigan M 74 Runner / 644 AAA ( 25 m) 2:07:34.35 / 1343
1258 2:09:57 1561 John Hassard M 49 Runner / 645 V ( 5 m) 1:47:56.39 / 1191
1259 2:10:08 1093 Thomas St. John M 15 Runner / 646 W ( 4 m) 1:47:07.58 / 1186
1260 2:10:16 1225 Kristen Martin F 44 Runner / 647 N ( 11 m) 1:54:15.25 / 1256
1261 2:10:17 1200 Mike Webb M 65 Runner / 648 H ( 16 m) 1:59:16.84 / 1296
1262 2:10:46 1554 Theresa Norton F 44 Runner / 649 N ( 11 m) 1:54:45.29 / 1262
1263 2:10:59 1914 James Reinhart M 46 Runner / 650 W ( 4 m) 1:47:58.65 / 1192
1264 2:11:00 1461 Kristen Sargent F 42 Runner / 651 P ( 10 m) 1:53:59.62 / 1249
1265 2:11:01 1915 Jacqueline Dunnett F 17 Runner / 652 Q ( 9 m) 1:53:00.36 / 1242
1266 2:11:02 1236 Jon Nakamura M 57 Runner / 653 P ( 10 m) 1:54:01.10 / 1252
1267 2:11:07 1710 Michelle Thomas F 45 Runner / 654 M ( 12 m) 1:56:06.03 / 1274
1268 2:11:08 519 Carl Hauke M 25 Invitational / 614 SCR ( 0 m) 2:11:07.25 / 1358
1269 2:11:17 1895 Bertie Freeberg F 59 Runner / 655 E ( 19 m) 2:03:16.69 / 1329
1270 2:11:22 1720 Michael Alley M 53 Runner / 656 T ( 7 m) 1:51:21.93 / 1225
1271 2:11:45 1833 Ashley Martin-Golis F 33 Runner / 657 R ( 8 m) 1:52:44.40 / 1240
1272 2:11:50 1356 Jennifer Sherley F 42 Runner / 658 P ( 10 m) 1:54:49.46 / 1264
1273 2:11:55 1092 Michele Kuhns F 46 Runner / 659 M ( 12 m) 1:56:54.86 / 1280
1274 2:12:01 1618 Bill Pillars M 59 Runner / 660 N ( 11 m) 1:56:00.89 / 1272
1275 2:12:14 1698 Belen Buckley F 14 Runner / 661 N ( 11 m) 1:56:13.18 / 1275
1276 2:12:18 1693 Agathe Papillaud F 13 Runner / 662 N ( 11 m) 1:56:17.17 / 1276
1277 2:12:22 1803 Michael Coll M 60 Runner / 663 M ( 12 m) 1:57:21.18 / 1281
1278 2:12:24 1622 Don Timmer M 65 Runner / 664 H ( 16 m) 2:01:23.20 / 1310
1279 2:12:25 1541 Ashley Salazar F 34 Runner / 665 R ( 8 m) 1:53:24.56 / 1247
1280 2:12:26 1878 Jacqueline Ryan F 46 Runner / 666 M ( 12 m) 1:57:25.24 / 1283
1281 2:12:38 1075 Risto Puhakka M 49 Runner / 667 V ( 5 m) 1:50:37.84 / 1218
1282 2:12:47 1910 merle Meyers M 63 Runner / 668 J ( 15 m) 2:00:46.88 / 1306
1283 2:12:49 1059 Reese Dahlgren F 10 Runner / 669 H ( 16 m) 2:01:48.23 / 1313
1284 2:12:49 1058 Sheila Dahlgren F 51 Runner / 670 L ( 13 m) 1:58:48.32 / 1293
1285 2:12:57 1680 Craig Sultan M 52 Runner / 671 T ( 7 m) 1:52:56.20 / 1241
1286 2:13:03 1011 Tadashi Castillo Hi M 43 Runner / 672 X ( 3 m) 1:49:02.88 / 1203
1287 2:13:04 1357 Colten Sherley M 12 Runner / 673 T ( 7 m) 1:53:03.57 / 1244
1288 2:13:06 1900 Randy Robb M 50 Runner / 674 U ( 6 m) 1:52:05.85 / 1234
1289 2:13:14 1358 Erik Sherley M 52 Runner / 675 T ( 7 m) 1:53:13.67 / 1246
1290 2:13:15 1932 Kenton Dunkel M 51 Runner / 676 U ( 6 m) 1:52:14.85 / 1235
1291 2:13:29 1073 Katie McCollam F 21 Runner / 677 R ( 8 m) 1:54:28.99 / 1259
1292 2:13:35 1425 Virginia Vogl F 30 Runner / 678 R ( 8 m) 1:54:34.87 / 1261
1293 2:13:45 1364 Kenneth Casey M 65 Runner / 679 H ( 16 m) 2:02:44.60 / 1323
1294 2:13:45 1769 Pauli Larsen F 45 Runner / 680 M ( 12 m) 1:58:44.79 / 1292
1295 2:14:24 1174 Meghan Reilly F 43 Runner / 681 P ( 10 m) 1:57:23.18 / 1282
1296 2:14:38 1163 Joshua Wyss M 41 Runner / 682 Y ( 2 m) 1:49:37.13 / 1209
1297 2:14:44 1388 Linda Wendt F 64 Runner / 683 A ( 23 m) 2:10:43.37 / 1357
1298 2:14:46 1130 Daniel Murray M 44 Runner / 684 X ( 3 m) 1:50:45.42 / 1220
1299 2:14:55 1289 Patricia MacLaren F 54 Runner / 685 J ( 15 m) 2:02:54.45 / 1324
1300 2:15:04 1014 Nathan Ballard M 45 Runner / 686 W ( 4 m) 1:52:03.59 / 1233
1301 2:15:05 1441 Helen Hobart F 53 Runner / 687 J ( 15 m) 2:03:04.15 / 1327
1302 2:15:29 1746 Mike Webb M 51 Runner / 688 U ( 6 m) 1:54:28.84 / 1258
1303 2:15:38 1625 Christian Petersen M 47 Runner / 689 W ( 4 m) 1:52:37.96 / 1238
1304 2:15:44 1131 James Hughes M 43 Runner / 690 X ( 3 m) 1:51:43.72 / 1230
1305 2:15:44 1132 Emily Hughes F 42 Runner / 691 P ( 10 m) 1:58:43.84 / 1291
1306 2:15:44 1133 Sophia Hughes F 11 Runner / 692 K ( 14 m) 2:02:43.84 / 1321
1307 2:16:11 1448 Heidi Kirby F 51 Runner / 693 L ( 13 m) 2:02:10.31 / 1315
1308 2:16:11 1446 Iona Kirby F 12 Runner / 694 M ( 12 m) 2:01:10.37 / 1309
1309 2:16:33 1451 Dyan Bender F 52 Runner / 695 K ( 14 m) 2:03:32.72 / 1330
1310 2:16:38 1460 Matt Jones M 42 Runner / 696 X ( 3 m) 1:52:37.26 / 1237
1311 2:16:45 1917 Lori Lenherr F 46 Runner / 697 M ( 12 m) 2:01:44.82 / 1312
1312 2:16:55 1088 Anitra Seitamo F 70 Runner / 698 AAA ( 25 m) 2:14:54.01 / 1371
1313 2:17:06 1156 Gerald Freedman, MD M 73 Runner / 699 AA ( 24 m) 2:14:05.92 / 1367
1314 2:17:16 1859 Gladys Nortey F 41 Runner / 700 P ( 10 m) 2:00:16.00 / 1303
1315 2:17:17 1656 Chloe Hall F 18 Runner / 701 Q ( 9 m) 1:59:16.22 / 1295
1316 2:17:27 1808 Claire Zerbe F 17 Runner / 702 Q ( 9 m) 1:59:26.60 / 1298
1317 2:17:38 1345 Elise Miller F 45 Runner / 703 M ( 12 m) 2:02:37.04 / 1319
1318 2:17:41 1264 Susan Akram F 46 Runner / 704 M ( 12 m) 2:02:40.70 / 1320
1319 2:17:41 1263 Brian Hennessey M 55 Runner / 705 R ( 8 m) 1:58:40.74 / 1290
1320 2:17:49 1068 Dan O'Farrell M 67 Runner / 706 F ( 18 m) 2:08:48.38 / 1352
1321 2:17:56 1024 Barbara Frankel F 48 Runner / 707 M ( 12 m) 2:02:55.94 / 1325
1322 2:18:01 1210 Eric Lachter M 44 Runner / 708 X ( 3 m) 1:54:00.68 / 1251
1323 2:18:06 1049 Carla Cardmone F 16 Runner / 709 Q ( 9 m) 2:00:05.08 / 1301
1324 2:18:20 1602 Cindy Eischens F 55 Runner / 710 H ( 16 m) 2:07:19.20 / 1341
1325 2:18:26 1555 Jeffrey Sell M 41 Runner / 711 Y ( 2 m) 1:53:25.41 / 1248
1326 2:18:56 1070 Steve Agazzi M 56 Runner / 712 Q ( 9 m) 2:00:55.51 / 1308
1327 2:19:04 1363 Kristen Decker F 51 Runner / 713 L ( 13 m) 2:05:03.08 / 1335
1328 2:19:15 1190 Robert Okun M 55 Runner / 714 R ( 8 m) 2:00:14.48 / 1302
1329 2:19:23 1601 Mark Eischens M 57 Runner / 715 P ( 10 m) 2:02:22.72 / 1316
1330 2:19:27 1488 Nara Clark F 41 Runner / 716 P ( 10 m) 2:02:26.94 / 1317
1331 2:19:31 1862 Georgea Blakey F 42 Runner / 717 P ( 10 m) 2:02:30.63 / 1318
1332 2:19:45 1175 Jenny Kelly F 42 Runner / 718 P ( 10 m) 2:02:44.29 / 1322
1333 2:19:52 1762 William Pharis M 8 Runner / 719 H ( 16 m) 2:08:51.39 / 1353
1334 2:19:52 1491 Ronald Pharis M 68 Runner / 720 E ( 19 m) 2:11:51.46 / 1359
1335 2:19:53 1800 Michael Pharis M 40 Runner / 721 Y ( 2 m) 1:54:52.53 / 1265
1336 2:20:03 1672 Benjamin Pechner M 27 Runner / 722 SCR ( 0 m) 1:53:02.83 / 1243
1337 2:20:26 1899 Margaret Bates F 61 Runner / 723 D ( 20 m) 2:13:25.58 / 1364
1338 2:20:49 1096 Makenzie Allen F 12 Runner / 724 M ( 12 m) 2:05:48.50 / 1338
1339 2:20:54 1533 Barry Schenbaum M 64 Runner / 725 J ( 15 m) 2:08:53.36 / 1354
1340 2:20:54 1893 Justin Gooding M 48 Runner / 726 V ( 5 m) 1:58:53.58 / 1294
1341 2:20:57 1509 Heather Young F 49 Runner / 727 L ( 13 m) 2:06:56.65 / 1340
1342 2:20:58 1097 Delaney Allen F 10 Runner / 728 H ( 16 m) 2:09:57.99 / 1356
1343 2:21:24 1544 Abraham Jimenez M 35 Runner / 729 Z ( 1 m) 1:55:23.95 / 1270
1344 2:21:31 1635 Kim Knez Dostal F 52 Runner / 730 K ( 14 m) 2:08:30.55 / 1350
1345 2:21:31 1636 Maximus (Max) Dostal M 13 Runner / 731 U ( 6 m) 2:00:30.85 / 1305
1346 2:21:42 1184 Ed Rinker M 59 Runner / 732 N ( 11 m) 2:05:41.50 / 1337
1347 2:22:06 1393 Pamela Raymond F 49 Runner / 733 L ( 13 m) 2:08:05.50 / 1346
1348 2:22:18 1276 Jose Ramos M 48 Runner / 734 V ( 5 m) 2:00:17.67 / 1304
1349 2:22:28 1370 Mayumi Zelechoski F 47 Runner / 735 M ( 12 m) 2:07:27.01 / 1342
1350 2:22:35 1659 Sarah Clark F 26 Runner / 736 R ( 8 m) 2:03:34.96 / 1331
1351 2:22:36 1658 Karen Clark F 51 Runner / 737 L ( 13 m) 2:08:35.04 / 1351
1352 2:23:21 1003 Cici Zerbe F 74 Runner / 738 AAA ( 25 m) 2:21:20.02 / 1386
1353 2:23:26 1552 Colleen Fox F 59 Runner / 739 E ( 19 m) 2:15:25.49 / 1373
1354 2:23:33 1550 Sharon Fox F 58 Runner / 740 F ( 18 m) 2:14:32.99 / 1369
1355 2:23:36 1106 Ginger Apperson F 57 Runner / 741 G ( 17 m) 2:13:35.35 / 1365
1356 2:23:36 1107 Jesse Apperson M 59 Runner / 742 N ( 11 m) 2:07:35.39 / 1344
1357 2:23:48 1244 David LaDuke M 54 Runner / 743 R ( 8 m) 2:04:47.31 / 1334
1358 2:23:51 1297 Alex Belenson M 45 Runner / 744 W ( 4 m) 2:00:50.47 / 1307
1359 2:23:57 1194 Mike Truong M 31 Runner / 745 Z ( 1 m) 1:57:56.94 / 1285
1360 2:24:54 1489 William Callahan M 68 Runner / 746 E ( 19 m) 2:16:53.26 / 1376
1361 2:25:18 1705 Valerie Trenev F 54 Runner / 747 J ( 15 m) 2:13:17.44 / 1363
1362 2:25:20 1352 Michael Muldoon M 53 Runner / 748 T ( 7 m) 2:05:19.55 / 1336
1363 2:25:30 1463 Lesa McPeak F 41 Runner / 749 P ( 10 m) 2:08:29.18 / 1349
1364 2:25:31 1183 Lexie Rinker F 19 Runner / 750 R ( 8 m) 2:06:30.49 / 1339
1365 2:26:07 1566 Jerry Bourne M 67 Runner / 751 F ( 18 m) 2:17:06.88 / 1377
1366 2:26:44 1515 Duncan Brydon M 67 Runner / 752 F ( 18 m) 2:17:43.62 / 1379
1367 2:26:54 1741 Charity Jeter F 12 Runner / 753 M ( 12 m) 2:11:53.26 / 1360
1368 2:27:29 1853 William Choulos M 18 Runner / 754 Z ( 1 m) 2:01:28.13 / 1311
1369 2:27:48 1856 Paul Marotto M 62 Runner / 755 K ( 14 m) 2:14:47.89 / 1370
1370 2:28:10 1896 Lee Manter M 60 Runner / 756 M ( 12 m) 2:13:09.44 / 1362
1371 2:28:18 1682 Maynardo Sandig, Jr. M 44 Runner / 757 X ( 3 m) 2:04:17.46 / 1333
1372 2:28:37 1763 Samantha Ferro F 12 Runner / 758 M ( 12 m) 2:13:36.31 / 1366
1373 2:28:44 1614 Frederick Flowers M 79 Runner / 759 AAA ( 25 m) 2:26:43.28 / 1392
1374 2:28:57 1638 Robert Alexander M 61 Runner / 760 L ( 13 m) 2:14:56.29 / 1372
1375 2:29:11 1891 Ryan Gardner M 51 Runner / 761 U ( 6 m) 2:08:10.01 / 1347
1376 2:29:16 1301 Eric Sydnes M 36 Runner / 762 Z ( 1 m) 2:03:15.53 / 1328
1377 2:29:22 1306 Rich Martin M 53 Runner / 763 T ( 7 m) 2:09:21.16 / 1355
1378 2:29:42 1032 Larry Davis M 67 Runner / 764 F ( 18 m) 2:20:41.23 / 1385
1379 2:29:44 1089 Ray Wilkes M 78 Runner / 765 AAA ( 25 m) 2:27:43.87 / 1395
1380 2:31:48 1045 Abrie Barbera F 31 Runner / 766 R ( 8 m) 2:12:47.20 / 1361
1381 2:31:55 1490 Phil Phythian M 80 Runner / 767 AAA ( 25 m) 2:29:54.14 / 1397
1382 2:31:56 1230 Andrew Serchia M 42 Runner / 768 X ( 3 m) 2:07:55.75 / 1345
1383 2:32:20 1904 Jan Kopczynski M 43 Runner / 769 X ( 3 m) 2:08:19.67 / 1348
1384 2:33:14 1780 Shubie Gulati F 49 Runner / 770 L ( 13 m) 2:19:13.16 / 1383
1385 2:34:45 1428 Sarah Talbott F 38 Runner / 771 R ( 8 m) 2:15:44.47 / 1374
1386 2:34:45 1427 Laura McDonald F 41 Runner / 772 P ( 10 m) 2:17:44.51 / 1380
1387 2:34:46 1085 Alan Weber M 76 Runner / 773 AAA ( 25 m) 2:32:45.41 / 1399
1388 2:35:19 1256 Nicole Moskowitz F 30 Runner / 774 R ( 8 m) 2:16:18.25 / 1375
1389 2:35:55 1436 Early Langley F 65 Runner / 775 AA ( 24 m) 2:32:54.16 / 1400
1390 2:37:25 1031 Margaret (Peggy) Davis F 63 Runner / 776 B ( 22 m) 2:32:24.13 / 1398
1391 2:37:50 1579 Steve Wilhelm M 52 Runner / 777 T ( 7 m) 2:17:49.70 / 1381
1392 2:38:09 1620 Alton McSween M 63 Runner / 778 J ( 15 m) 2:26:08.31 / 1390
1393 2:38:30 1832 Owen King M 12 Runner / 779 T ( 7 m) 2:18:29.58 / 1382
1394 2:38:31 1829 Michael King M 43 Runner / 780 X ( 3 m) 2:14:30.18 / 1368
1395 2:38:35 1222 Bob Henry M 75 Runner / 781 AAA ( 25 m) 2:36:34.30 / 1405
1396 2:39:38 1423 Paul McDonald M 73 Runner / 782 AA ( 24 m) 2:36:37.26 / 1406
1397 2:41:26 1627 Jill Waters F 49 Runner / 783 L ( 13 m) 2:27:25.29 / 1394
1398 2:42:12 1464 Raven Wade Roy F 18 Runner / 784 Q ( 9 m) 2:24:11.06 / 1388
1399 2:42:34 1435 Jarrett Zacharias M 41 Runner / 785 Y ( 2 m) 2:17:33.95 / 1378
1400 2:43:25 1495 Don Madronich M 69 Runner / 786 D ( 20 m) 2:36:24.49 / 1404
1401 2:44:16 1072 Rich McCollam M 59 Runner / 787 N ( 11 m) 2:28:15.53 / 1396
1402 2:46:22 1122 Kathy Colletto F 72 Runner / 788 AAA ( 25 m) 2:44:21.95 / 1413
1403 2:50:50 1064 Ron Bilberry M 42 Runner / 789 X ( 3 m) 2:26:49.22 / 1393
1404 2:50:52 1062 Greg Rose M 69 Runner / 790 D ( 20 m) 2:43:51.17 / 1412
1405 2:50:53 1371 Max Wietharn M 60 Runner / 791 M ( 12 m) 2:35:52.23 / 1403
1406 2:51:39 1611 LeRoy Johnson M 64 Runner / 792 J ( 15 m) 2:39:38.95 / 1408
1407 2:52:10 1095 Augustine Goebel F 10 Runner / 793 H ( 16 m) 2:41:09.42 / 1410
1408 2:52:14 1269 Porter Davis M 80 Runner / 794 AAA ( 25 m) 2:50:13.17 / 1415
1409 2:52:22 1543 Jose Heriberto (Eddie) Salazar M 35 Runner / 795 Z ( 1 m) 2:26:21.08 / 1391
1410 2:54:54 1012 Carolyn Tuatini F 47 Runner / 796 M ( 12 m) 2:39:53.47 / 1409
1411 2:54:54 1016 Cara Guyot F 44 Runner / 797 N ( 11 m) 2:38:53.74 / 1407
1412 2:55:51 1176 Griffin Merriman M 8 Runner / 798 H ( 16 m) 2:44:50.43 / 1414
1413 2:55:51 1065 Greg Merriman M 50 Runner / 799 U ( 6 m) 2:34:50.61 / 1401
1414 2:58:37 1055 Ginny Olson F 67 Runner / 800 AAA ( 25 m) 2:56:36.07 / 1418
1415 2:59:47 1298 William Pryor M 79 Runner / 801 AAA ( 25 m) 2:57:46.15 / 1419
1416 2:59:47 1229 Sandy Pryor M 42 Runner / 802 X ( 3 m) 2:35:46.41 / 1402
1417 3:00:05 1660 Bonnie Sullivan F 61 Runner / 803 D ( 20 m) 2:53:04.27 / 1417
1418 3:04:11 1560 William Dewey M 51 Runner / 804 U ( 6 m) 2:43:10.54 / 1411
1419 3:06:43 1702 Callum Coats-Ballaseux M 9 Runner / 805 L ( 13 m) 2:52:42.85 / 1416